وظایف شیرهای صنعتی چگونه است؟

25/دی/1398
همانطور که می دانید،شیرهای صنعتی،متناسب با نحوه ی عملکردی که دارند،به دسته های مختلفی تقسیم می شوند؛اما به طور کلی، وظایف شیرآلات صنعتی به شرح زیر می باشد :

وظایف شیرهای صنعتی چگونه است؟

1 – عمل باز و بسته کردن

اين شكل در واقع عبور كردن يا نكردن سيال را نشان مي‌دهد. در اين عملكرد شير بايد راه سيال را با بخش مياني ببندد. آنها را گاهي شير مسدود كننده مي‌نامند. بعلاوه اين عملكرد براي بيشتر شيرها مشترك است.

 

2 – كنترل سيال

در اين سرويس شير براي تغيير جريان سيال با تغيير سرعت جريان يا ايجاد يك فشار براي رسيدن به هدف مورد نياز كار خود را انجام مي‌دهد. در اين بررسي اطلاعات فراوان و قابل دسترسي در مورد شيرهاي با ضامن كشويي و كروي و ديگر انواع شيرها شرح داده خواهد شد.

 

3 – انحراف جريان (تغيير مسير جريان)

جريان سيال با استفاده از شيرهاي چند جهته تعيين مسير مي‌شوند. در اين نوع سرويس بيشتر از شير سه راهي استفاده مي‌شود، البته انواع چهارراهه و پنج راهه نيز قابل استفاده هستند و اما ممكن است تعداد راهها به تناسب استفاده آن شيربيشتر باشد.

 

معرفی محصولات بیشتر: شیرآلات صنعتی و لیست قیمت

 

4 – بستن دو مرحله‌اي

در سيستمهاي كنترلي ناپيوسته به يك كنترل دو مرحله اي احتياج داريم. اين وضعيت مي‌تواند با استفاده از دو شير موازي جريان باي‌پس صورت گيرد. هرگاه دو شير باز باشند، جريان عبور مي‌كند. اگر يكي از آنها بسته شود جريان ديگري كاهش يافته و به آرامي به سطح اندازه‌گيري مورد نياز مي‌رسد. هرگاه دو شير بسته‌اند جرياني نخواهيم داشت. در برخي موارد سيستمهاي كنترلي وجود دارند كه تنها با يك شير كار مي‌كنند.

 

5 – مخلوط كردن

 هنگاميكه دو شير به شكل T به يكديگر متصل شوند و روي هم با يك محرك كنترل شوند مي‌تواند براي مخلوط دوسيال بكار رود. كاربرد مهم آن دست يابی به دماي خاصي براي سيال است.

 

معرفی محصولات بیشتر: انواع شیر فلکه و قیمت شیر صنعتی

 

 

شیرآلات صنعتی

مشتریان محترم برای استعلام قیمت با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 

تلفن تماس

۰۲۱-۶۶۳۱۸۳۳۱

۰۹۱۲۱۳۵۳۲۰۱

کلمات کلیدی:
  • وظایف شیرهای صنعتی چگونه است؟
  • شیرآلات صنعتی
  • ولو سند
  • شیر فلکه
  • فلنج

نظرات

افزودن نظر

شما هم میتوانید در مورد این مقاله نظر دهید