عنوان محصولسایزکلاسPN
شیر پروانه ای – کلاس 1502 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)1500
شیر پروانه ای – کلاس 3002 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)3000
شیر پروانه ای – کلاس 6002 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)6000
شیر پروانه ای ویفری – PN 1010
شیر پروانه ای ویفری – PN 1616
شیر پروانه ای گیربکس دار – PN 1010
شیر پروانه ای گیربکس دار – PN 1616
شیر پروانه ای گیربکس دار – PN 2020
شیر پروانه ای فولادی فلنج دار – کلاس 1502 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید یا با مجموعه ی ولو سند تماس حاصل فرمایید)150
شیر پروانه ای فولادی فلنج دار – کلاس 3002 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید یا با مجموعه ی ولو سند تماس حاصل فرمایید)300
شیر پروانه ای فولادی گیربکس دار – کلاس 1502 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید یا با مجموعه ی ولو سند تماس حاصل فرمایید)1500
شیر پروانه ای – کلاس 3002 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید یا با مجموعه ی ولو سند تماس حاصل فرمایید)300
قیمت-شیر-پروانه-ای
فروش-شیر-پروانه-ای-گیربکس-دار

معرفی شیر پروانه ای

شیر پروانه‌ای یا (Butterfly valve) زیر مجموعه شیرهای گردان است که، در صنایعی همچون: نفت، پتروشیمی، لوله کشی آب و فاضلاب و ایستگاه نیروی حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد . این نوع شیر با کم وزن بودن و هزینه پایین آن ، برای باز و بسته کردن و کنترل سیال نقش به‌سزایی دارد.

معرفی محصولات بیشتر: فلنج جوشی و معرفی شیر فلکه سوزنی

ساختار اصلی شیر پروانه ای از یک بدنه اصلی، اهرم و یک صفحه مدور که در مرکز قرار دارد، تشکیل شده است.

عنوانسایزکلاسقیمت (تومان)
شیر پروانه ای2 اینچ150تماس بگیرید
21/2اینچ150تماس بگیرید
3 اینچ150تماس بگیرید
4 اینچ150تماس بگیرید
5 اینچ150تماس بگیرید
6 اینچ150تماس بگیرید
8 اینچ150تماس بگیرید
10اینچ150تماس بگیرید
2 اینچ300تماس بگیرید
21/2اینچ300تماس بگیرید
3 اینچ300تماس بگیرید
4 اینچ300تماس بگیرید
5 اینچ300تماس بگیرید
6 اینچ300تماس بگیرید
8 اینچ300تماس بگیرید
10اینچ300تماس بگیرید
2 اینچ300تماس بگیرید
21/2اینچ600تماس بگیرید
3 اینچ600تماس بگیرید
4 اینچ600تماس بگیرید
5 اینچ600تماس بگیرید
6 اینچ600تماس بگیرید
8 اینچ600تماس بگیرید
10اینچ600تماس بگیرید
شیر پروانه ای ویفریPN 10تماس بگیرید
PN 16تماس بگیرید
شیر پروانه ای گیربکس دار PN 10تماس بگیرید
PN 16تماس بگیرید
PN 20تماس بگیرید
شیر پروانه ای فولادی فلنج دار2 الی 56 اینچ150تماس بگیرید
2 الی 56 اینچ300تماس بگیرید
شیر پروانه ای فولادی گیربکس دار2 الی 56 اینچ150تماس بگیرید
2 الی 56 اینچ300تماس بگیرید

شیر پروانه‌ای دارای انواع مختلفی همچون:

 • شیر پروانه ای ویفری
 • شیر پروانه ای فلنج دار
 • شیر پروانه ای لاگ
 • شیر پروانه ای لاگ ویفری

این شیرها را در کلاس های متفاوت می‌توانید در سایت ولوسند خریداری کنید.

فروش-شیر-پروانه-ای

انواع شیر پروانه ای

شیرهای پروانه ای به 3 دسته ی فلنج دار، ویفری و لاگ دار تقسیم می شوند که به شرح زیر است:

محل قرارگیری شیر پروانه ای ویفری بین دو فلنج لوله است و سپس فلنج ها به وسیله پیچ و مهره به هم متصل می شوند. این شیرها به سادگی نسب می شوند اما هیچ گاه نمی توانند یک شیر ایزوله کننده باشند.

شیر پروانه ای لاگ دار، تعدادی سوراخ بر روی بدنه خود دارد که امکان نصب فلنج را بر روی آن فراهم می آورد.

شیر پروانه ای فلنج دار بر روی بدنه خود دو فلنج دارد که می تواند به راحتی به فلنج های لوله متصل شوند.

شیرهای پروانه ای جوشی به لوله جوش داده می شوند به همین دلیل در سرویس هایی که نیاز به فشار بالا وجود دارد، استفاده می شوند.

مهم ترین کاربرد شیر پروانه ای در سرویس های مختلف مانند قطع و وصل کردن سیالاتی مثل مایع، بخار، هوا و در سیستم های خلأ و آتش نشانی است.

خرید شیر پروانه ای

باتر فلای یا شیرپروانه ای دسته‌ای از شیر آلات صنعتی می باشد که طبق استاندارد جوری طراحی شده که برای قطع و وصل جریان در صنایع گاز ، نفت و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.شیر پروانه ای به صورت چهار زمانه می باشد به طوری که 90 درجه می تواند بچرخد و باعث این می شود که کاملا باز و بسته شود . به دلیل این که شکل ظاهری آن بسیار شبیه به بال های پروانه می باشد.

blank

شیر پروانه ای گیربکسی

شیرهای پروانه ای گیربکسی می توانند به بهترین شکل ممکن به افزایش سطح گشتاور و کنترل جریان های بالا در انواع سیالات در سیستم های تاسیساتی کمک شایانی بکند. فرض کنید فشار آبی که در یک لوله قرار دارد بسیار زیاد باشد در این زمان از یک شیر گیربکسی استفاده می شود تا بتوانیم فشار وارد شده و در حال جریان را به بهترین شکل تنظیم نماییم. معمولاً استفاده از گیربکس برای افزایش گشتاور و قدرت چرخش می باشد. فروشگاه خانی بزرگترین نمایندگی فروش شیر پروانه ای گیربکسی در سراسر ایران است که محصولات خود را با کمترین سود به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش میرسد. برای خرید مرغوب ترین شیر پروانه ای فلنجدار گیربکسی با ما تماس بگیرید و علاوه بر اطلاع از قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار از تخفیف ویژه بهره مند شوید.

خرید شیر پروانه ای ویفری

شیر پروانه ای ویفری به دلیل ارزان قیمت بودن، راحتی نصب و افت فشار اندک یکی از مهم ترین  شیرهای صنعتی می باشد. شیر پروانه ای ویفری با توجه به نوع سیال و فشار کاری و درجه حرارت جنس بدنه، جنس دیسک و جنس سیت آن مشخص می شود.

انواع-شیر-پروانه-ای

شیر پروانه ای فلنج دار

شیر پروانه ای فلنج دار یا شیر پروانه ای فلنجی که مطابق استاندارد API609 , DIN EN 593 با جنس های چدن، فولاد، استیل با فلنج های کلاس تولید می شوند.  PN .

برای فلنج های کلاس 150 مطابق استاندارد ASME B16.5 و برای استاندارد فلنج های PN6,PN10,N16,PN2 مطابق استاندارد DIN2501 تولید می شوند

شیر-پروانه-ای-ویفری

شیرفلکه های پروانه ای

در زمره شیرهای قطع و وصل محسوب می شوند که قسمت محرک آنها از یک دیسک مـدور کـه دارای حرکـت دورانی 90 درجه هستند تشکیل یافته است. در صورتی که کاملا باز باشد این دیسک موازی جریان در خـط لولـه قـرار مـیگیـرد و حداکثر جریان عبوری را ممکن می سازد. البته در صنایع دیگر انواع جدیدی از این نوع ارائه شده که تا حدودی قابلیت کنترل نیز دارند.

اصولا این مدل همانند شیرهای کشویی بزرگ باید قابلیت بسته شدن در حالت جریان کامل را داشته باشند ولی بعـد از بسته شدن باید فشار توسط سامانه کنارگذر در طرفین شیر یکسان گشته و سپس اقدام به باز کردن شود.

در صنعت آب با سامانه آب  بندی لاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند ولی در صنایع دیگر با سامانه آب بندی فلز بـه فلـز نیز توصیه می شوند. این نوع اصولا در تمامی جهات و زوایا قابل نصب هستند.

مزایای شیرهای پروانه ای

– آسانی کاربرد

– نداشتن قطعات لغزنده و کشویی

– افت فشار کمتر نسبت به شیرهای کشویی

– قابلیت کنترل

– ارزانی و سبک بودن وزن نسبت به سایر شیر فلکه های قطع و وصل

– امکان ساخت شیرهای با قطر بزرگتر تا 5000میلیمتر

از نظر فرم بدنه به دو صورت بدنه ویفری (بدون فلنج) و بدنه فلنج دار (فلنج جوشی) تولید مـی شـوند کـه هـر کـدام مزایـای مربوط به خود را دارند.

مدل پروانه ای با بدنه ی ویفری و قیمت شیر پروانه ای

معمولا به مدل پروانه ای با بدنه ویفری انواع بدون فلنج نیز اطلاق می گردد. شایان ذکر است که وزن و ابعاد نسبت به شیرهای پروانهای فلنجدار بسیار کمتر بوده و نیز چون شیر در وسط دو فلنج خط لوله قرار گرفته و با پیچ هـایی کـه از روی بدنه عبور می کنند بسته می شوند لذا تمام تنش های کششی خط لوله به جای اعمال شدن به بدنه شیر، فقـط بـه پـیچ هـا اعمـال می شوند.

این نوع در انواع زیر مورد استفاده قرار میگیرند:

– ویفری با لاستیک آببندی روی دیسک

– شیر فلکه پروانه ای بدون فلنج ویفری با لاستیک آببندی داخل بدنه

قیمت-باترفلای-ولو

شیر پروانه ای استیل

شیر پروانه ای استیل یا باترفلای ولو استیل برای سیال هایی با خوردگی و فرسایش بالابرای کاربری های صنعتی و همچنین محیط بهداشتی همانند صنایع غذایی و دارویی با جنس بدنه و دیسک از استیل با گرید های مختلف و لاینر آن یا استیل یا تفلون می باشد.

شیر پروانه ای صنایع غذایی

شیر پروانه ای صنایع غذایی که حتما برای محیط بهداشتی و ضد میکروب آن باید از جنس استیل باشد در مدل ویفری با عملگرهای اهرمی و پنوماتیک برای فشار کاری تا ۱۶ بار مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت شیر پروانه ای استیل

قیمت شیر پروانه ای استیل با توجه به جنس بدنه که چه گریدی از استیل باشد و همچنین نوع جنس لاینر و عملگری که شیر با آن متفاوت می باشد در ادامه چند نمونه از قیمت این محصول شرح داده می شود.

فروش شیر پروانه‌ ای استیل

فروش شیر پروانه ای با جنس استیل   از سایز ۲ اینچ تا ۲۴ اینچ با دو گرید صنعتی و صنایع غذایی برای فشار کاری ۱۶ بار عرضه می گردد.

خرید شیر پروانه ای صنایع غذایی

برای خرید شیر پروانه ای صنایع غذایی و شیر پروانه ای با جنس استیل برای کاربری صنعتی و صنایع غذایی با شرکت ولوسند تماس بگیرید.

کاربرد شیرهای پروانه‌ای

استفاده از شیرهای پروانه‌ای در نیروگاه‌ها، صنایع نفت و گاز، خطوط انتقال آب، لوله‌کشی فاضلاب، تاسیسات ساختمانی، لوله‌کشی آبیاری تحت فشار و قطره‌ای، صنایع غذایی بسیار رایج است. همچنین این شیرها به علت قیمت کم و هزینه‌ی نگهداری پایین، جایگزین شیرهای توپی در صنایع پتروشیمی شده‌‌اند.

مزایا و معایب شیرهای پروانه‌ای

این شیرها به دلیل قیمت پایین و وزن کم، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار می‌گیرند. از دیگر مزایای شیرهای پروانه‌ای می‌توان به نصب راحت و چرخش سریع آن اشاره کرد. درنتیجه شیرهای پروانه‌ای زمان کمی برای عملکرد خود نیاز دارند.

از معایب این شیر می‌توان به قابلیت عملکرد آن تنها در اختلاف فشارهای اندک، خوردگی و حباب‌زایی شیر به علت اختلاف فشار سیال (پدیده‌ی کاویتاسیون) و تاثیرپذیری حرکت دیسک از تلاطم جریان سیال اشاره کرد.

قیمت شیر فلکه پروانه ای

عامل تعیین کننده قیمت شیرپروانه ای مواردی از قبیل مدل و نحوه عملکرد ، سایز و جنس بدنه می باشد. شیر فلکه پروانه ای در مدل ها و جنس های مختلفی ساخته می شود و در هنگام خرید می بایست به این نکات توجه داشته باشید. همینطور کشور سازنده نیز عاملی برای تعیین قیمت بحساب می آید.

شیر پروانه ای چدنی

کاربرد شیرهای پروانه ای چدنی بیشتر در بخش کشاورزی و آب رسانی می باشد. برای انتقال آب این مدل شیر بسیار کارایی دارد. نکته قابل توجه اینجاست که این شیرآلات توانایی کنترل میزان جریان را نخواهند داشت و صرفا برای قطع و وصل کردن بکار گرفته می شوند.

قیمت شیر پروانه ای فلنج دار

جهت اطلاع از قیمت و ثبت سفارش انواع شیر فلکه پروانه ای در مدل ها و جنس های مختلف ، با کارشناسان ولوسند تماس بگیرید.

شیر-فلکه-پروانه-ای

جزئیات شیر پروانه ای چدنی

شیر پروانه ای (Butterfly Valve) یک نوع شیر صنعتی است که برای کنترل جریان مایعات یا گازها در سیستم‌های لوله‌کشی استفاده می‌شود. شیر پروانه ای یک پیچش قرارداده شده دارد که به شکل پروانه باز و بسته می‌شود.

ویژگی های ولو پروانه ای

 • ساختار ساده: شیر پروانه ای دارای ساختار ساده است و از قطعات کمی تشکیل شده است، که باعث می‌شود سبک و قابل نصب و نگهداری باشد.
 • عملکرد سریع: با استفاده از ولو پروانه ای می‌توان به سرعت جریان را کنترل کرد و به راحتی آن را باز و بسته کرد.
 • انتقال فشار کمتر: به دلیل ساختار سبک و طراحی خاص پروانه، این شیر نیاز به فشار کمتری برای باز و بسته شدن دارد.
 • صدا و لرزش کم: انواع شیر پروانه ای صدا و لرزش کمتری نسبت به برخی از شیرهای دیگر دارند.

 

جنس بدنه شیرهای پروانه ای

 • فولاد کربنی: شیرهای پروانه ای با بدنه فولاد کربنی برای استفاده در صنایع سنگین و محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • استنلس استیل: شیرهای پروانه ای با بدنه استنلس استیل برای مایعاتی با خواص خاص مانند مقاومت در برابر زنگ زدگی و تأثیرات شیمیایی مناسب هستند.
 • آلیاژهای خاص: برخی از این شیرآلات با بدنه‌های ساخته شده از آلیاژهای خاص مانند آلومینیوم می باشند.

 

قیمت باترفلای ولو

قیمت این شیرآلات بستگی به عواملی مانند سایز، جنس بدنه، برند، کیفیت ساخت و بازار مربوطه دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت شیر پروانه ای ویفری و قیمت شیر پروانه ای چدنی با کارشناسان فروش ولوسند تماس بگیرید.

عبارات مرتبط

قیمت شیر پروانه ای 3/4قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار

قیمت شیر فلکه پروانه ایقیمت شیر پروانه ای فلنج دار

قیمت شیر فلکه 6 اینچ پروانه ای

قیمت-شیر-پروانه-ای-چدنی

ویژگی شیر فلکه پروانه ای

 • کنترل دقیق جریان : شیر پروانه ای برای کنترل دقیق جریان مایعات از جمله آب ، گاز و مواد شیمیایی به کار می رود. این امکان را فراهم می‌کند تا جریان به نحوه دقیق و قابل پیش بینی کنترل شود.
 • تنظیم قابلیت انعطاف پذیری : شیرهای پروانه ای از قابلیت تنظیم جریان با دقت بالا برخوردارند. این انعطاف پذیری در تنظیم جریان به صورت دستی یا اتوماتیک از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • کمترین افت فشار : به دلیل طراحی خاص پروانه ، این شیرها افت فشار کمتری نسبت به برخی از سایر انواع شیرها دارند. این امکان را فراهم می‌کند که سیستم با کارایی بیشتری عمل کند.
 • استفاده در دما و فشارهای مختلف : شیرهای پروانه ای می‌توانند در دماها و فشارهای گوناگون مورد استفاده قرار گیرند. این ویژگی از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • ساختار پروانه : این شیرها دارای یک پروانه هستند که به دور محور خود چرخش می کند. این پروانه تنظیم جریان مایعات را بر عهده دارد.
 • متریال ساخت : شیرهای پروانه ای معمولاً از موادی مانند فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم یا مواد ضد خوردگی ساخته می شوند. انتخاب متریال صحیح بر اساس نوع مایع و شرایط محیطی اهمیت دارد.
 • نوع اتصال : شیرهای پروانه ای می توانند اتصالات مختلفی نظیر فلنج ، اتصال بصورت جوش یا اتصالات پیچی داشته باشند. این نوع اتصال بستگی به نیازهای سیستم دارد.
  کنترل اتوماتیک : بسیاری از شیرهای باترفلای با استفاده از سیستم‌های کنترل اتوماتیک می توانند جریان مایعات را بر اساس پارامترهای تعیین شده تنظیم کنند.
خرید-شیر-پروانه-ای

محصولات مرتبط

انواع-شیر-گازی-برنجی

شیر گازی برنجی

عنوان محصول سایز PN شیر گازی برنجی – PN 10 – 10 ” – PN 16 – 16 ” –

انواع-شیر-اطمینان

شیر اطمینان

عنوان محصول سایز کلاس PN شیرهای اطمینان 2 الی 42 اینچ ( برای اطلاعات بیشتر، به قسمت “جدول محصول و

انواع-شیر-صافی

شیر صافی

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر صافی – کلاس 150 2 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات

لوگو-ولوسند-فوتر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 16 ، شماره 164

درباره ما

مجموعه ولوسند با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی ، همراه با مدیریتی پویا و تلاش کادر فنی باتجربه ، آمادگی خود را جهت واردات و تامین انواع تجهیزات صنایع گاز ، پتروشیمی ، نفت ، نیروگاه ها و کارخانجات صنعتی با گواهی معتبر EN10204-3.1 اعلام می دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ولوسند می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.