صنعت لوله، یکی از مهم ترین و گسترده ترین صنایع در ایران و کل جهان می باشد، که داشتن کمی آگاهی درباره ی این صنعت ،برای تمامی اصناف الزامی است. در مجموعه ی ولوسند، شما می توانید با کمک تامین کنندگان معتبر ، انواع لوله ی مانیسمان و درز دار در سایز/آلیاژ و رده های مختلف را خریداری کنید.

لوله-اتصالات-صنعتی
عنوانتوضیحات
لوله های مانیسمانبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های رده 40 مانیسمانبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های رده 80 مانیسمانبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های رده 160 مانیسمانبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های رده 180 مانیسمانبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های درز داربرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های اسپیرالبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های APIبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های استیل 304برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های استیل 316برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های گالوانیزهبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های آتش‌خواربرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لوله های مبلیبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز و بقیه ی مشخصات ، با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید.
لیست-انواع-لوله-اتصالات-صنعتی

صنعت لوله و اتصالات

بهتر است در این بخش کمی درباره ی این دو مدل از لوله ، توضیحاتی داده شود:

این نوع از شیرها را می‌توانید در سایت ولوسند با دو کلاس 150 و 300 خریداری کنید.

لوله‌های درزدار (welded pipe) یا لوله با درز جوش

در این روش رول ورق باضخامت مورد نظر و براساس سایز لوله برش خورده و پس عبور از غلطک های نورد به شکل گرد در می آیند وپس از آن درز بوجود آمده جوشکاری شده وبه مرحله تست وکونیک می روند این روش تولید اصطلاحا روش نورد نامیده می شود .این روش بیشتر جهت تولید انوع پروفیلهای موردمصرف درساختمان وتولید لوله های شوفاژی ولوله های گازی مورد مصرف درلوله کشی ساختمان به کار می روند.

در این روش تولید اصولا دونوع روش جوش برای جوشکاری درزجوش مورد استفاده قرارمیگیرد.

Electric Resistance Welded- ERW

دراین روش با ایجاد آمپر بالا توسط دستگاه الکتریکی جوش ، باعث بوجود آمدن حرارت درلبه های درزجوش شده وباعت ذوب شدن این لبه ها گردیده که منجر به جوش خوردن دولبه اتصال می گردد که اصطلاحا” به این روش جوشکاری لب به لب نیز می گویند ونیازبه هیچگونه الکترود ندارد.

High Frequency Induction (HFI) Welded Pipe

این روش ، جوشکاری با فرکانس بالا می باشد که در این آن ، عبوری جریان برق با فرکانس بالا از لبه های درزجوش ، باعث حرارت زیادی شده که منجر به ذوب شدن لبه وجوش خوردن آن ها می گردد . دراین روش کنترل حرارت جوش ودرنتیجه کیفیت آن، بیشتر از روش قبلی می باشد در هرصورت این نوع لوله ها عموما” جهت مصارف صنعتی وفشار های پایین کارایی دارند وبرای فشارهای بالاتر باید از لوله های مانیسمان استفاده کرد.

معرفی محصولات بیشتر: شیرآلات صنعتی و قیمت شیر فلکه چدنی

لوله‌هاي بدون درز (مانیسمان) seamless pipe

لوله های بدون درز به صورت اكسترودينگ توسط قالب‌هاي مختلف توليد مي‌شود. اصولا تولید لوله های بدون درز مستلزم فرایندی است که طی آن یک شمش فولادی تبدیل به لوله می گردد.لوله های مانیسمان از شمش های فولادی تولید می شوند . آنها عموما با کشش و نورد-شمش های گرد فولادی تولید می شوند .

البته تولید از مقاطع چهار گوش نیز امکان پذیر است اما باعث بالا رفتن هزینه تولید می گردد .نکته جالب در باره روش تولید لوله مانیسمان این است که تولید از سایزهای بزرگتر به کوچکتر می باشد وسایزهای2/1و4/3و1 اینچ معمولا” به روش سرد می باشد؛ یعنی برای تولید سایز2/1اینچ ، ابتدا باید در شمش 76 ، پس از حرارت ، سوراخ 2/1ایجاد شود وپس از نورد وکشش درخط تولید لوله 4/1 و1 اینچ تولید شده وپس از آن، با روش سرد لوله 4/1 و 1 کشیده شده وپس از اسید کاری وطی چند مرحله کشش ، به سایز مورد نظر2/1 اینچ می رسند .این روش اولین بار توسط مهندسی آلمانی بنام مانیسمان به کار رفت و فقط در ایران به این نام خوانده می شود .

خرید-لوله-و-اتصالات-صنعتی

مراحل تولید لوله درزدار به شرح زیر است

1-برش

در مرحله اول شمش فولادی را بنا به خواسته ی سفارش دهنده ، به ابعاد گوناگون برش می دهند (ممکن است این شمش تولید داخل یا تولید کشورهایی چون اکراین باشد ).

2- مرحله گرمادهی

شمش را داخل کوره های قوسی که با استفاده از سوخت گاز گرمادهی می شوند، گرم می کنند تا به مرحله سرخ شدن برسد.

3- سامانه لخ پرس

در این مرحله شمش را بوسیله لخ پرس سوراخ می کنند.

4- دستگاه اللنگاتور

فولاد گرم شده را با دستگاه اللنگاتور گرد می کنند.

5- مرحله شلیک سمبه لوله درزدار

میتوان گفت این مرحله جالب ترین مرحله تولید می باشد . این مرحله ، مرحله شلیک سمبه به داخل شمش فولادی می باشد که با سرعتی بالا سمبه ای به طول 12 متر را داخل شمش فولادی می کنند.

6- تاب گیری

در این مرحله اگر لوله مقدار کمی تاب داشته باشد، صاف و یک دست می شود.

7- جداسازی سمبه

در مرحله آزاد سازی سمبه ، سمبه ی داخل لوله از آن جدا می گردد.

8- مرحله کروی

در این مرحله سروته لوله گرفته می شود و لوله به حالت گرد در می آید (قبل از این مرحله سر وته لوله حالت تیز و برنده دارد).

9- مرحله کشش

در این مرحله لوله را به اندازه های گوناگون تا 24 مترتحت کشش قرار می دهد.

10- مرحله سرد کردن لوله درزدار

لوله را با آب و با فرایندی مخصوص خنک می کنند.

11- مرحله اندازه گیری

لوله خنک شده به انتخاب مشتری برش داده میشود(معمولا 6 متری).

12- مرحله آزمایش یا تست

با کامپیوتر لوله را تست می کنند تا ضایعات از مابقی جدا گردد.

13- مرحله کونیک شدن دو سر لوله

در این مرحله سر و ته لوله با دستگاه ، کونیک و صاف می شود(به خاطر تسهیل در امر جوشکاری).

14- پولیش زدن

این مرحله که تنها مختص مشتریان کشورهای خارجی می باشد . لوله به وسیله روغنی مخصوص پالیش می گردد (این عمل برای جلو گیری از زنگ زدن می باشد).

15-بستن لوله ها

در مرحله پایانی لوله ها بسته بندی می شوند شکل بسته بندی شش ضلعی می باشد و با تسمه محکم بسته وآماده بارگیری می گردد

خرید-لوله-و-اتصالات

خرید لوله و اتصالات

در هنگام خرید انواع لوله و اتصالات صنعتی می بایست به یکسری نکات توجه داشته باشید. نخست نوع محصول می باشد. لوله ها و اتصالات انواع بسیار مختلفی دارند. هر نوع مناسب با شرایط استفاده خاص خود می باشد. مورد بعدی توجه به محل خرید و استاندارد است. به علت شیوه و کاربرد وسایل صنعتی ، استاندارد بودن و کیفیت بالا محصول بسیار اهمیت دارد.

بعد از آن نوبت به جزئیات تخصصی هر محصول می رسد. مواری مثل سایز و رده ، جنس بدنه و نوع اتصال بسیار اهمیت دارد. در واقع هر محصول با محصول مشابه خود از نظر جنس و سایز تنظیم خواهد شد. در نهایت قیمت محصول است که در هنگام خرید لوله و اتصالات نقش بسیار پر رنگی خواهد داشت.

قیمت لوله و اتصالات

موضوع قیمت لوله اتصالات رابطه مستقیمی با نوع محصول دارد. مثلا قیمت لوله های جنس استیل با لوله های جنس گالوانیزه متفاوت می باشد. همینطور در یک نوع محصول مواردی از قبیل سایز و رده تاثیرگذار خواهد بود. جهت اطلاع دقیق از قیمت لوله و اتصالات مختلف می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

فروش لوله و اتصالات

فروشگاه ولوسند از مراکز فروش انواع لوله و اتصالات صنعتی می باشد. تنوع بسیار بالا، تضمین کیفیت و اصالت محصولات ، قیمت مناسب و خرید آسان از جمله نقاط قوت این مجموعه بحساب می آید. جهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت انواع محصولات لوله و اتصالات صنعتی با کارشناسان ما در تماس باشید.

قیمت-لوله-صنعتی

خرید آنلاین لوله

لوله‌ها و اتصالات صنعتی از جمله عناصر اساسی در صنایع مختلف هستند و برای انتقال سیالات، گازها و مواد صنعتی به کار می‌روند. اتصالات صنعتی برای اتصال و اجرای لوله‌ها به کار می‌روند و نقش مهمی در ایجاد اتصالات محکم و بدون نشتی دارند. در زیر به معرفی کامل لوله‌ها و اتصالات صنعتی، انواع مختلف، کاربردها و ویژگی‌های آنها می‌پردازیم:

 • لوله‌های فولادی: لوله‌های فولادی از جنس فولاد کربنی یا فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند. ویژگی‌های آنها شامل مقاومت بالا در برابر فشار، ضربه و حرارت است. کاربردهای آنها شامل صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی، صنعت آب و فاضلاب، صنعت ساختمانی و صنعت خودروسازی است.
 • لوله‌های پلیمری: لوله‌های پلیمری از مواد مانند پلی‌اتیلن (PE)، پلی‌وینیل کلراید (PVC) و پلی‌پروپیلن (PP) ساخته می‌شوند. ویژگی‌های آنها شامل سبکی، مقاومت شیمیایی، عدم خوردگی و ایجاد اتصالات سریع است. کاربردهای آنها شامل سیستم‌های آبیاری، صنایع آب و فاضلاب، صنعت خودروسازی و صنعت الکترونیک است.
  لوله‌های آهنی یا گالوانیزه: این لوله‌ها از جنس فولاد ضد زنگ با روکش گالوانیزه تولید می‌شوند. ویژگی‌های آنها شامل مقاومت در برابر خوردگی، پایداری در برابر ضربه و ایجاد اتصالات قوی است. کاربردهای آنها شامل صنایع ساختمانی، صنعت آب و فاضلاب، صنایع گاز و نفت و صنایع معدنی است.
 • لوله‌های آلومینیوم: این لوله‌ها از آلیاژ آلومینیوم ساخته می‌شوند. ویژگی‌های آنها شامل سبکی، مقاومت در برابر خوردگی، انتقال حرارت بالا و مقاومت بالا در برابر ضربه است. کاربردهای آنها شامل صنایع هوا و فضا، صنعت خودروسازی و صنعت الکترونیک است.
 • لوله‌های مسی: این لوله‌ها از جنس مس ساخته می‌شوند. ویژگی‌های آنها شامل مقاومت در برابر خوردگی، هدایت حرارت و برق بالا و انعطاف‌پذیری است. کاربردهای آنها شامل صنایع خانگی، صنعت الکترونیک و صنایع گرمایش و سرمایش است.
 • اتصالات صنعتی: اتصالات صنعتی شامل انواع مختلفی مانند شیرها، فلنج‌ها، کوپلینگ‌ها، تی‌ها، البوزها و غیره می‌شوند. این اتصالات برای ایجاد اتصالات محکم و بدون نشتی بین لوله‌ها استفاده می‌شوند.

 

قیمت لوله صنعتی

قیمت لوله‌ها و اتصالات صنعتی بستگی به عواملی مانند ابعاد، جنس بدنه، برند تولید کننده، ویژگی‌های فنی و بازار محلی دارد. بهتر است برای اطلاع از قیمت‌های دقیق و آخرین روند بازار، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

عبارات مرتبط

خرید اتصالات لولهفروشگاه لوله و اتصالات

لیست قیمت لوله برنجیقیمت اتصالات لوله کشی

لوله واتصالات در صنعت

لوله های صنعتی از اهمیت بسیاری برخوردارند و در سیستم‌های مختلف انتقال مایعات و گازها در صنایع مختلف به کار می روند. این اجزا ، ارتباط حیاتی بین مخازن ، ماشین آلات و دیگر بخش های سیستم را برقرار می کنند.

لوله ها عمدتاً از موادی مانند فولاد ، PVC ، آلومینیوم و یا پلی‌استر تولید می شوند. مواد ساخت لوله بسته به شرایط محیطی ، فشار و نوع مایع یا گاز مورد استفاده متفاوت است. لوله ها می‌توانند در انتقال مایعات ، گازها ، و حتی مواد جامد در صنایع گوناگون از جمله نفت و گاز ، شیمی ، و ساخت و ساز مورد استفاده قرار گیرند.

ویژگی لوله های صنعتی و اتصالات

 • مقاومت مکانیکی: لوله ها و اتصالات باید دارای مقاومت کافی در برابر فشارها ، تغییرات دما و لرزش‌های مکانیکی باشند تا از شکستن یا نشتی جلوگیری کنند.
 • مقاومت به خوردگی: اگر سیستم حاوی مایعات یا گازهای خورنده است ، لوله ها و اتصالات باید مقاوم به خوردگی باشند تا دوام سیستم را تضمین کنند.
 • انعطاف‌پذیری: اتصالات صنعتی باید انعطاف‌پذیری کافی داشته باشند تا در شرایط مختلف جلوگیری از شکستگی کنند.
 • ماندگاری شیمیایی: مقاومت به اثرات شیمیایی مایعات یا گازهای منتقله از اهمیت زیادی برخوردار است تا از خرابی و کاهش کیفیت سیستم جلوگیری شود.

 

قیمت آنلاین لوله و اتصالات

جهت اطلاع از آخرین قیمت محصولات به ویژه انواع لوله و اتصالات صنعتی با همکاران ما تماس بگیرید.

فروش-لوله-و-اتصالات

محصولات مرتبط

تجهیزات-موتورخانه

تجهیزات موتورخانه

همانطور که میدانید، موتورخانه ها یکی از اجزای اصلی در صنایع ساختمانی محسوب می‌شود.این بخش مهم در بقیه ی صنایع

انواع-فلنج

فلنج

فلنج ها (flange) یکی از اتصال دهنده های لوله ها ، شیرآلات و دستگاه ها به یکدیگر می باشند. فلنج

لوگو-ولوسند-فوتر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 16 ، شماره 164

درباره ما

مجموعه ولوسند با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی ، همراه با مدیریتی پویا و تلاش کادر فنی باتجربه ، آمادگی خود را جهت واردات و تامین انواع تجهیزات صنایع گاز ، پتروشیمی ، نفت ، نیروگاه ها و کارخانجات صنعتی با گواهی معتبر EN10204-3.1 اعلام می دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ولوسند می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.