عنوان محصولسایزکلاسPN
شیر فلکه کشویی فولادی – کلاس 1502 الی 10 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)1500
کلاس 3002 الی 10 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)3000
کلاس 8002 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)8000
شیر-فلکه-کشویی

اگر بخواهیم از ابتدا توضیح دهیم، شیر فلکه کشویی از جمله شیرهایی است که برای قطع و وصل جریان استفاده می شود. این نوع شیرها دارای فلکه ای هستند که با چرخش آن بصورت پاد ساعتگرد و ساعتگرد عمل باز و بسته شدن انجام می شود .شیر کشویی بیشتر در محل هایی به کار می روندکه بخواهند جریان سیال را به طور کامل بسته یا باز نمایند. از خواص این شیر میتوان به کم بودن افت فشار در طول آن اشاره نمود. به همین دلیل در سر راه لوله های با طول زیاد از این شیر فلکه استفاده می‌شود. نام دیگر این شیرآلات ، گیت ولو gate valve می باشد.

این نوع از شیرها را می‌توانید در سایت ولوسند با دو کلاس 150 و 300 خریداری کنید.

شیر فلکه کشویی فولادی کلاس 150 از انواع پر مصرف در کلیه مصارف صنعتی بشمار می‌رود. این ولوها در سایزهای مختلف بسته به مکان مورد استفاده موجود هستندو همچنین می توانید قیمت شیر کشویی را در سایت ولوسند مشاهده نمایید. اتصال این شیرها به صورت فلنج انجام می‌پذیرد و آببندی توسط واشر گسکسیت میانی به راحتی انجام می‌پذیرد و در نهایت به وسیله STAD BOLT یا همان پیچ و مهره به یکدیگر متصل و محکم میگردند.

به طور کلی شیرآلات فولادی فلنج دار جهت انتقال سیالات عموما مایع مورد استفاده قرار می گیرند و هر کدام بسته به نوع سیال ورودی دارای آلیاژهای متفاوتی از یکدیگر می باشند به عبارتی میزان خورندگی سیال , دما و برودت در انتخاب نوع متریال مصرفی در شیرآلات فولادی فلنجدار متفاوت از یکدیگر می باشند و برای دوام و ماندگاری شیر آلات مورد استفاده قرار میگیرند.

عنوانسایزکلاسقیمت (تومان)
شیر فلکه کشویی فولادی2 اینچ1502,200,000
2.1/2 اینچ1502,600,000
3 اینچ1503,900,000
4 اینچ1504,300,000
5 اینچ1506,400,000
6 اینچ1509,400,000
8 اینچ15011,000,000
10اینچ15019,000,000
2 اینچ3005,700,000
2.1/2 اینچ3009,700,000
3 اینچ30011,900,000
4 اینچ30014,000,000
5 اینچ30022,700,000
6 اینچ30023,700,000
8 اینچ30028,450,000
10اینچ30031,000,000
2 الی 65 اینچ800تماس بگیرید

شیر فلکه کشویی چیست

امروزه از شیرآلات صنعتی در صنایع مختلف استفاده می شود. به دلیل استفاده ی زیاد از شیرآلات بنابر مکان و هدف موردنظر، در انواع مختلفی ساخته می شود. یکی از انواع شیرآلات، شیر فلکه کشویی است که در جهت قطع و وصل جریان از آن استفاده می شود و همچنین در هنگام بروز افت فشار در سیستم، بسیار اهمیت و کاربرد دارد؛ زیرا با باز بودن شیر، هیچ مانعی سر راه جریان قرار نمی گیرد.. یکی از انواع این شیرها ، شیر فلکه کشویی فولادی است.

شیر فلکه کشویی فولادی در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

شیر فلکه کشویی فولادی، یکی از پرمصرف ترین انواع شیر فلکه ها در مصارف صنعتی است. این شیر فلکه در صنعت های مختلفی همچون؛ صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع آب و فاضلاب، صنایع کاغذ، صنایع پلاستیک و پتروشیمی، صنایع رنگ و غیره کاربرد دارد. این نوع شیر، بسته به مکان مورد استفاده در سایزهای مختلف تولید می شود. درواقع شیر فلکه کشویی فولادی می تواند با استفاده از ساختار خاص خود، مسیر را به طور کامل برای عبور سیالات باز یا بسته نگه دارد.

شیر فلکه کشویی صنعتی به چند روش تولید می شود؟

شیر فلکه های کشویی فولادی به دو روش؛ فورجینگ و ریخته گری تولید می شوند. شیر آلات فولادی که به روش فورجینگ ساخته می شوند، از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توانند دما و فشار بسیار سیالات را تا حد زیادی تحمل کنند و استاندار ساخت آن ها بر اساس ASTM  A105 می باشد. اما شیر آلات فولادی که بدنه ی آن ها به روش ریخته گری تولید می شود، به نسبت فورجینگ کیفیت پایین تری دارند و استاندار ساخت آن بر اساس ASTM A216 می باشد.

برای انتخاب یک شیر فلکه کشویی بهتر است به مواردی همچون؛ نقشه لوله کشی، نقش و کارکرد شیر، نوع سیال، سایز متناسب شیر با سیستم و فشاری که قرار است بر آن تحمیل شود، دقت شود.

قیمت-شیر-فلکه-کشویی

انواع شیر فلکه کشویی فولادی

این شیرآلات به دو صورت شیر کشویی با محور متحرک و شیر کشویی با محور ثابت ساخته می شوند.

شیر فلکه کشویی فولادی با محور متحرک: محور و کشو این نوع شیر فلکه با چرخش فلکه حرکت می کند و به سمت بالا و پایین می روند. در قسمت کناری فلکه، محور پیچ شده این نوع شیر قرار دارد و این قسمت پیچ شده با بوش محور، مرتبط با هم ساخته شده اند، به گونه ای که اگر فلکه بچرخد، بوش محور هم می چرخد. البته انتهای محور با کشو نیز درگیر با هم ساخته شده اند، به طوری که با چرخش فلکه کشو، محور نیز با آن می چرخد.

در صورت باز بودن شیر فلکه، قسمت پیچ دار محور از فلکه بیرون می آید که می توان با یک نگاه متوجه باز بودن شیر فلکه شد. البته در صورت باز بودن شیر فلکه و بیرون زدگی قسمت پیچ دار، باید در مقابل ضربه محافظت شود البته چون با آب درون شیر فاصله دارد، از خوردگی در امان است.

شیر کشویی فولادی با محور ثابت: در این نوع شیر فلکه، فلکه با محور به صورت یکپارچه است. قسمت پیچ دار محور در داخل شیر قرار دارد و به همین دلیل از ضربات احتمالی در امان است. البته وجود و افزایش فشار سیالات خورنده درون شیر، ممکن است باعث خوردگی و آسیب شیر و ساختار آن شود.

قیمت شیر کشویی فولادی

تعیین قیمت شیر کشویی فولادی به عوامل متفاوتی بستگی دارد:

 1-جنس دیسک

2-جنس سیت

3-جنس شافت و… 

البته دلایل دیگری نیز می تواند در تعیین قیمت شیر کشویی فولادی و کلا تمام شیر آلات صنعتی نقش بسیار مهمی داشته باشد. مثل برند یا کلاس کاری و یا حتی کشور تولید کننده

قیمت شیر فولادی کلاس ۱۵۰

قیمت شیر دوازه ای فولادی برای مشخصات جنس بدنه فولاد A216 WCB با تریم پوششی 13 درصد کرم با نوع اتصال فلنج و کلاس کاری 150 می باشد

شیر فلکه فولادی کلاس ۱۵۰

شیر فولادی کلاس 150 یکی از پر فروش ترین مدل های این محصول می باشد که جنس بدنه آن معمولا از فولاد با گرید A216 GR.WCB با روش ریخته گری با تریم داخلی فولاد با پوشش 13 درصد کرم با نوع اتصال فلنج کلاس 150 مطابق استاندارد ASMEB16.5 برای کاربرهای مختلف استفاده می شوند.

blank

مزیت های شیر فلکه کشویی فولادی

شیر فلکه کشویی فولادی دارای مزیت های بسیاری است که استفاده از آن ها بیشتر ترجیج داده می شود. در دیل به تعدادی از این ویژگی ها اشاره شده است:

_این نوع شیر فلکه ، می تواند در دماهای بالا تا حدود ۵۰۰ درجه سانتی گراد فعالیت کند که باعث می شود برای انتقال سیالات بسیار داغ بسیار مناسب تر باشد.

_امکان استفاده از شیر کشویی با وجود قابلیت های بالای آن، بسیار راحت است و در زمان بسیار کم، باز و بسته می شوند.

_شیر فلکه کشویی فولادی به دلیل استفاده از فولاد ضد زنگ و باکیفیت در بدنه ی خود، دارای ماندگاری و عمر بالا می باشد.

_در حین انتقال سیالات بسیار داغ تغییری در حجم، اندازه و ماهیت این نوع شیر فلکه رخ نمی دهد.

_به دلیل استفاده از فولاد در شیر فلکه کشویی فولادی ، وزن آن کاهش می یابد و به همین خاطر، استفاده از این نوع شیر فلکه های کشویی درسیستم لوله کشی، هیچ فشاری به آن وارد نمی کند.

مشخصات شیر فلکه 150

شیرآلات فولادی فلنجدار کلاس ۱۵۰ در برندهای مختلفی تولید وعرضه میگردند وعمدتا به صورت وارداتی و از مقصد چین وارد کشور میشوند .این شیرها در برندهای KITZ .NIPPON.ORION .PV با متریال A 216 تولید و عرضه میشوند که از کیفیت خوبی نیز برخوردار میباشند. این مجموعه با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه عرضه کلیه شیر آلات صنعتی  واتصالات فولادی آمادگی ارائه کلیه شیرآلات فولادی کلاس ۱۵۰ را در سایزهای زیر دارا میباشد قیمت وکیفیت اقلام و تضمین سلامت کاری از مهمترین اهداف این مجموعه میباشد خواهشمندیم جهت خرید کلیه اقلام مشروحه با شماره های فوق تماس حاصل فرمایید .

انواع-شیر-فلکه-کشویی

مشخصات شیر فلکه دو اینچ

این شیرها بیشتر در محل هایی به کار می رود که بخواهند جریان سیال را به طور کامل بسته یا باز نمایند . از خواص این شیرها کم بودن افت فشار در طول آن می باشد به همین دلیل در سر راه لوله های طویل از این شیرها به کار می رود . هنگامی که کشو یا بند آور (gate) کاملا به بالا هدایت شده و از مسیر جریان سیال خارج گردیده و در نتیجه هیچ مقاومتی در مقابل عبور جریان ندارد ولی اگر کشو به پایین ترین محل خود هدایت شده باشد در نتیجه سیال بعلت تغییر مسیر و تصادم با کشو ایجاد تلاطم و افت فشار می نماید

مشخصات شیر فلکه کشویی 6 اینچ

شیر فلکه های کشویی 6 اینچ 10 بار وگ ایران همراه با زبانه فلزی و از جمله شیرآلات بسیار با کیفیت و با افتخار ساخت ایران می باشد. ابن شیر آلات از سایز 1/2 1 اینچ تا سایز 18 اینچ در دو مدل زبانه فلزی و زیانه لاستیکی و در دو فشار 10 بار و 16 بار موجود می باشند. تمامی شیرآلات این برند به نام طبق استاندارد های ANSI، DIN و ISO تولید می شوند و پس ار آن آزمایشات بسیاری بر روی آن انجام می گیرد و در آخر به بازار عرضه می گردد. کلیه شیرآلات دارای گواهینامه ISO 9001-2015 می باشند. کلیه شیرآلات با رنگ اپوکسی الکترواستاتیک می باشد.

شیر فلکه کشویی فولادی

این شیر فلکه فولادی اسم های مختلفی دارد گیت فولادی یا شیر دروازه ای فولادی یا شیر فلکه فولادی خوانده می شود  و برای قطع یا وصل کردن مسیر سیال با عملگر فلکه ای یا گیربکسی با نوع اتصال دنده ای یا فلنجی یا جوشی .شیر فلکه های فولادی کلاس های 150 تا 2500 دارد که برای جریان های مختلف استفاده می شود.

مقایسه گیت ولو فولادی و شیرآلات سوزنی

هنگامی که شیر سوزنی باز و بسته می شود، دستگیره آن می چرخد و به همراه ساقه شیر بالا و پایین می رود. در حالی که در شیرفلکه کشویی اینگونه نیست؛ در شیر کشویی، وقتی ساقه شیر بالا می رود، موقعیت دستگیره تغییر نمی کند.

. شیرفلکه کشویی تنها دو حالت کاملا باز یا کاملا بسته دارد و باز و بسته شدن این شیر آهسته است ولی شیر سوزنی زودتر باز و بسته می شود و این کاربرد مهمی می باشد.

 افت فشار جریان در شیر سوزنی در حالت کاملا باز حدودا 5/5 برابر بیشتر از شیرفلکه کشویی می باشد.

در یک سایز مشخص معمولا شیرهای سوزنی گرانتر از شیرفلکه کشویی می باشند.

شیرفلکه های کشویی به دلیل طراحی که دارند معمولا برای سیستم هایی که با بخار سر و کار دارند مناسب نمی باشند، ولی از شیرهای سوزنی برای کنترل جریان بخار نیز می توان استفاده نمود.

بیشترین مورد استفاده از شیرفلکه های کشویی سیستم های لوله کشی آب می باشد. این شیرآلات در خطوطی که نیاز به قطع و وصل جریان بدون ایجاد سر و صدا می باشد استفاده می شود. از طرف دیگر، شیرآلات سوزنی در سیستم های احتراقی بیشتر مورد استفاده می باشند تا بتوان سوخت را به اندازه دلخواه در خطوط عبور داد..

مشخصات شیر کشویی

هر شیر کشویی از پنج قسمت عمده تشکیل شده است:

 • سرفلکه (Handwheel):

باز و بسته کردن این مدل از شیر¬ها اکثراً از طریق سر فلکه و یا Handwheel انجام می شود. استفاده از اکت¬های بادی و برقی بر روی این مدل از شیر¬ها رایج نمی باشد.

 • بدنه (Body):

بدنه قسمتی از شیر است که به سایر اقلام و تجهیزات وصل می شود. این اتصال عموماً از طریق نوع فلنچ، دنده و یا جوش می¬‌باشد.

 • بونت (Bonnet):

قسمتی از شیر است که قسمت های متحرک شیر درون آن قرار دارند و به بدنه عموماً از طریق پیچ وصل می شود.

 • تریم (Trim):

به مجموعه دیسک، استم، و سیت رینگ های (Seat Ring) یک شیر کشویی، Trim آن شیر می ¬گویند.

 • محور ولو (Stem):

استم در شیر کشویی وظیفه جابجا کردن دیسک درون شیر را دارا می باشد. در واقع عاملی است که گشتاور وارد آمده بر Hand Wheel و یا دسته را به دیسک منتقل می کند و عامل حرکت آن ، به بالا و پایین می شود.

شیرهایی هستند که برای قطع و وصل جریان مورد استفاده قرار می گیرند. یا به طور کامل باز هستند و یا کاملاً بسته می باشند. دیسک شیرهای کشویی در زمانی که شیر کاملاً باز است از مسیر خارج می شوند و در بونت شیر قرار می گیرند.

در واقع در gate valve ها ، در زمان باز بودن، سیال از مسیری عبور می¬کند که از نظر سایز و ابعاد با سایز خط یکسان می باشد. لازم به ذکر است که اگر از این مدل شیر، برای تنظیم جریان استفاده شود، به دلیل آنکه هنگامیکه جریان به دیسک شیر برخورد می¬کند ارتعاشات درون دیسک شروع شده و علاوه بر آن باعث ایجاد سایش و فرسایش درون دیسک می شود. بنابراین هرگز نباید از شیرهای کشویی برای تنظیم جریان استفاده کرد. در این مدل از شیر باید دقت کرد که چه در زمان نگه داری در انبار و چه در زمان بسته بودن شیر برو روی خط، هرگز نباید شیر در وضعیت نزدیک به حالت بسته باشد.

شیر کشویی با سامانه آب بندی فلز به فلز گوره ای شکل

به دلیل شرایط مناسب نصب به صورت مدفون و در اندازه های تا قطر 300 میلیمتر، بیشتر در شبکه ها مورد اسـتفاده قرار می گیرند. نقطه ضعف اصلی این شیرها آسیب پذیری شدید در مقابل اجسام سخت موجود در خط لوله مانند ماسه است.

شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی

این نوع نسبت به انواع دیگر با سامانه آببندی فلز به فلز گوره ای شکل مزایای بیشتری دارند چون اولا تاثیر اجسام سخت داخل خط لوله بر روی سامانه آب بندی کننده بسیار کمتر است ثانیا حفره های در کف شیر وجود ندارد تا اجـسامی در آن رسـوب پیـدا کـرده و مشکل زا شود.

شیر فلکه کشویی با سامانه آببندی فلز به فلز موازی

دیسک این نوع از یک صفحه تخت تشکیل یافته است که سوراخی معادل قطر اسمی شیر در آن وجود دارد. در شـرایط تمـام باز این سوراخ در مقابل سوراخ های ورودی و خروجی بدنه قرار می گیرد و مقطع عبور کامل را به وجود می آورد و در شرایط بسته شدن دیسک شیر حرکت میکند تا قسمت بدون سوراخ شیر مقطع عبور آب را قطع کند، در این شیرها عمل آب بنـدی اصـلی توسـط نشیمن های واقع در بدنه انجام می شود. این نشیمن ها به دو صورت طراحی می شوند ؛ یکی به صورت متحـرک بـدین معنـی کـه فشار آب باعث فشرده شدن نشیمن آب بندی به سطح دیسک می شود و دوم به صورتی که درپشت نشیمن های آب بندی کننده فنرهایی تعبیه می شود تا فشار ثابتی را به صورت دایم به سطح دیسک وارد کنند و عمل آب بندی انجام شود. در این نوع شیرها، چـون دیـسک به هیچ عنوان حالت لقی نداشته و در تمام مسیر حرکت خود با نشیمن های آب بنـدی کننـده در تمـاس اسـت، بنـابراین سـیال را میتوان با سرعت های زیاد از این نوع شیر عبور داد.

این نوع سامانه های عادی مورد استفاده ندارند زیرا ابعاد بزرگ، وزن زیاد و قیمت بالایی دارند ولی در شـرایطی کـه اجـسام خارجی در خط لوله زیاد یا سرعت عبور آب بسیار بالا باشد، مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر فلکه های کشویی چاقویی

جزو اصلی سامانه های فاضلاب هستند که در آنها دیسک از جنس فولاد ضد زنگ سـاخته می شود و لبه پایینی آن نسبتا تیز می باشد تا بتواند اجسام الیافی شکل را قطع کند.

گیت ولو صنعتی

گیت ولو فولادی از جمله شیرآلاتی است که برای باز و بسته کردن مسیر جریان سیالات به کار می رود. این شیر صنعتی را می‌ توانیم به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع شیرآلات معرفی کنیم. شیر فلکه کشویی ممکن است از جنس برنز، چدن، برنج و نیز استنلس استیل باشد. امروزه در بسیاری از فعالیت های صنعتی همچون صنایع غذایی، دارویی، نفت، پتروشیمی و… از انواع شیر فلکه ای کشویی استفاده می شود.

آشنایی با شیر فلکه کشویی چدنی یا گیت ولو

همانطور که گفته شد شیر فلکه کشویی چدنی یا گیت ولو قطعه ای است که وظیفه قطع و وصل کردن جریان سیالات را بر عهده دارد. این نوع شیر یک فلکه دارد که با گردش در جهت ساعتگرد و پادساعتگرد مسیر عبور سیالات را بسته و باز می‌ کند. به طور معمول شیرهای فلکه ای کشویی تنها برای باز و بسته کردن مسیر استفاده می‌ شوند. به عبارتی این شیرها برای کنترل جریان سیالات چندان مناسب نیستند. البته ممکن است در شرایط ویژه از شیرهای فلکه ای کشویی برای کنترل جریان سیالات نیز استفاده شود. بهترین شیرهای فلکه ای به گونه‌ ای طراحی می‌ شوند که فرایند قطع و وصل جریان را بدون مشکل به انجام برسانند. عدم افت فشار نیز از جمله ویژگی‌ های انواع شیر فلکه ای مرغوب به شمار می رود.

انواع قیمت گیت ولو

شیر کشویی به دلیل کاربرد گسترده در صنعت با تنوع بالایی تولید می شود. این قطعه را می توانیم بر اساس مشخصات به شکل‌ های مختلف دسته بندی کنیم. به عنوان مثال شیرهای فلکه ای کشویی از نظر نوع عملکرد به دو گروه شیرهای فلکه ای با محور ثابت و محور متحرک تقسیم می‌ شوند. همچنین بر اساس نوع آب بندی، شیرهای فلکه ای کشویی در سه گروه گیت ولوهای گوه ای، موازی و چاقویی جای می گیرند. علاوه بر این موارد انواع گیت ولو را می‌ توان از نظر جنس آلیاژ، ابعاد و دیگر مشخصات فنی تقسیم بندی نمود.

قیمت گیت ولو کلاس 150

قیمت گیت ولو کلاس 300

قیمت گیت ولو کلاس 800

جهت اطلاع و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شیر فلکه کشویی فولادی فلنج دار

همانطور که از نامش پیداست نوعی گیت ولو با بدنه فولادی است. این نوع شیر فلکه در کلاس های ۱۵۰ تا ۲۵۰۰ تولید می شود. ممکن است سایز انواع این مدل از ۱ اینچ تا ۴۸ اینچ متغیر باشد که با توجه به کاربردهای متنوع این قطعه امری طبیعی است. به همین نسبت قیمت آن نیز تنوع زیادی دارد.

شیر فلکه کشویی چدنی فلنج دار

مشخصات فنی شیر کشویی چدنی فلنج دار از اولین مواردی است که پیش از خرید این قطعه مورد توجه قرار می گیرد. طبیعتاً جنس بدنه این شیر صنعتی از چدن است. همچنین اتصال آن به وسیله فلنج انجام می‌ شود. زبانه شیر فلکه ممکن است فلزی یا پلاستیکی باشد. به دلیل کاربردهای مختلف، این قطعه در سایزهای متنوع تولید می‌ شود. از انواع شیر فلکه کشویی فلنج دار در سایزهای ۱، ۲، ۳ و ۵ اینچ گرفته تا شیرهای فلکه ای ۱۸ اینچ و بالاتر برخی از محصولاتی هستند که در بازار به چشم می‌ خورند. بر اساس نوع کاربرد نیز شیرهای فلکه ای فلنج دار تنوع زیادی دارند. برخی از این شیرها تنها برای قطع و وصل جریان آب به کار می روند. در مقابل از دسته‌ ای دیگر می‌ توان در مسیر لوله کشی سیالاتی چون روغن، مواد نفتی و دیگر مایعات استفاده کرد. برای اطلاع از قیمت شیر فلکه کشویی چدنی فلنج دار تماس بگیرید.

خرید شیر فلکه کشویی

شیر کشویی صنعتی به ‌دلیل کارآیی مناسب از موارد مصرف متعددی برخوردار است. از این شیر صنعتی در صنعت آب و فاضلاب به فراوانی استفاده می شود. به طور معمول شیر فلکه کشویی صنعتی در شرایطی که لازم است قطع و وصل جریان به طور کامل انجام شود، کاربرد دارد. از آنجایی که این نوع شیر فلکه عملکردی مناسب و با افت فشار بسیار کم دارد، می تواند در مسیرهای طولانی مورد استفاده قرار بگیرد. در مسیر جریان انواع سیالات همچون مواد روغنی، نفتی و بسیاری از مایعات امکان استفاده از شیر فلکه صنعتی وجود دارد. آب بندی مناسب و عدم نشتی یا نشتی به مقدار بسیار ناچیز موجب شده که این شیر صنعتی نقش مهمی در صنایع ایفا کند.

به طور کلی با افزایش سایز شیر فلکه ای کشویی، قیمت آن افزایش پیدا می کند. ضمن اینکه کلاس شیر فلکه ای کشویی نیز بر قیمت آن تأثیر می‌ گذارد. جنس بدنه، نوع اتصال، نوع کاربری، جنس زبانه و برند از دیگر فاکتورهایی هستند که قیمت گیت ولو را تحت تأثیر قرار می دهند. در نهایت باید به نوسانات بازار ارز اشاره کنیم.

فروش شیر فلکه کشویی

در انتخاب و خرید شیر کشویی یا گیت ولو صنعتی نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه قرار بگیرد. در ابتدا باید در نظر داشت که این شیر برای چه کاری خریداری می شود. برای قطع و وصل کردن جریان یا کنترل آن؟ همچنین باید به مواردی چون میزان فشار و دما توجه شود. علاوه بر این موارد ظرفیت گیت ولو فولادی باید با قطر لوله تناسب داشته باشد. در صورتی که سیالات از نوع مواد خورنده و اکساینده هستند، بسیار مهم است که شیر فلکه ای کشویی در برابر این مواد مقاوم باشد. نحوه عملکرد شیر فلکه ای و نیروی محرکه آن نیز از دیگر مواردی است که طبیعتا پیش از خرید باید در نظر گرفته شود

قیمت-انواع-شیر-فلکه-آب

قیمت شیر فلکه کشویی

شیر کشویی فولادی در سایزهای ۲.۵ الی ۳۰ سانتی متر تولید می شود و آلیاژ به کار رفته در آن، از نوع فولاد استیل A105 است. از مشخصات دیگر آن می توان گفت که دارای کلاس کاری ۱۵۰ تا ۲۵۰۰ می باشد. شاخصه ی خوب این نوع شیر فلکه ها این است که استفاده از آن بر سر لوله های دراز باعث پایین آمدن افت فشار آب یا دیگر سیالات می شود. اتصالاتی که در این شیر فلکه ها وجود دارد از نوع؛ دنده ای، ساکت ولد، بات ولد و فلج دار می باشد.

فروشگاه ولوسند با ارائه تمام شیرآلات صنعتی در خدمت مشتریان عزیز می باشد و می توانید به راحتی بزای خرید شیرآلات صنعتی با شمارهای ذکر شده در ارتباط باشید و خرید کنید.

قیمت انواع شیر فلکه ها مانند :

قیمت شیر فلکه 5 اینچ

قیمت شیر کشویی

شیر فلکه کشویی چدنی فلنج دار فاراب

شیر فلکه کشویی چدنی فاراب

قیمت شیر فلکه پلاستیکی

قیمت شیر فلکه 3 اینچ

قیمت شیر فلکه ۲ اینچ

قیمت شیر فلکه 6 اینچ

قیمت شیر فلکه بزرگ

شیر پروانه ای

برای اطلاعات بیشتر از قیمت خرید شیر فلکه می توانید با شماره های زیر در ارتباط باشید.

 021-66318332

 021-66318331

 ۰۹۱۲۱۳۵۳۲۰۱

شیر فلکه آب

یکی از پرکاردترین موارد استفاده شیرهای کشویی ، بکارگیری برای قطع و وصل جریان آب می باشد. در بخش تاسیسات و انتقال آب ، وجود گیت ولو می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. نوع مکانیزم شیرفلکه های کشویی بصورتی است که نمی توان میزان فشار و دبی خروجی جریان آب را کنترل کرد. تنها می توان جریان را بطور کامل وصل یا قطع کرد.

قیمت شیر فلکه بزرگ

شیرهای کشویی از سایز و کلاس مختلفی تشکیل شده اند. همینطور برندهای مختلفی در زمینه تولید شیرفلکه سایز بزرگ فولادی و چدنی فعالیت دارند. همین موارد در قیمت شیرفلکه موثر است. بصورت کلی با افزایش سایز شیر ، قیمت نیز بیشتر خواهد شد. برای ثبت سفارش و اطلاع از قیمت شیر فلکه بزرگ و انواع شیر فلکه آب ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت شیر فلکه در ابعاد مختلف

فروشگاه ولوسند جهت تامین نیاز بخش صنایع مختلف و پلایشگاه ها ، انواع مختلفی از شیرفلکه کشویی صنعتی در جنس های چدنی ، فولاد و استیل را عرضه کرده است. برای اطلاع از قیمت محصولاتی نظیر:

 • قیمت شیر فلکه دو اینچ
 • قیمت شیر فلکه 5 اینچ
 • قیمت شیر فلکه 10 اینچ
 • قیمت گیت ولو کلاس 150 و 300

و همینطور قیمت فلکه آب در ابعاد مختلف ، با ما تماس بگیرید.

قیمت-شیر-فلکه-بزرگ

جزئیات گیت ولو

شیر فلکه کشویی (Gate Valve) یکی از انواع شیرهای صنعتی است که برای کنترل جریان سیال در سیستم‌های لوله‌کشی استفاده می‌شود. این شیرها با حرکت عمودی فلکه‌های کشویی داخل بدنه شیر، جریان را باز و بسته می‌کنند. شیر فلکه کشویی به دلیل ساختار ساده و قابلیت عملکرد با فشار بالا، در صنایع مختلف و برای کاربردهای متعدد استفاده می‌شود.

ویژگی شیرفلکه آب کشویی

 • ساختار ساده: شیر کشویی دارای ساختار ساده است که امکان استفاده و نگهداری آسان را فراهم می‌کند.
 • بسته بندی مناسب: شیرهای فلکه کشویی به طور کامل بسته می‌شوند و از نشت و رفت و آمد مایعات جلوگیری می‌کنند.
 • کارکرد با فشار بالا: شیرهای فلکه کشویی برای کاربردهایی با فشار بالا مناسب هستند و می‌توانند با فشارهای قوی سیال سازگار باشند.
 • کنترل دقیق جریان: با باز و بسته کردن کامل فلکه‌های کشویی، جریان سیال را به طور کامل قطع یا باز می‌کنند و امکان کنترل دقیق جریان را فراهم می‌کنند.
 • مقاومت در برابر خوردگی: شیرهای فلکه کشویی معمولاً از جنس‌هایی ساخته می‌شوند که مقاومت خوبی در برابر خوردگی و اثرات محیطی دارند. بدنه شیر فلکه کشویی معمولاً از جنس فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ، آلیاژهای آلومینیوم و آلیاژهای دیگر ساخته می‌شود. جنس بدنه به طور کلی بستگی به شرایط کاربرد و خواص مکانیکی و خوردگی دارد.

 

کاربرد شیرآلات کشویی

 • صنایع نفت و گاز: استفاده در خطوط لوله‌کشی نفت و گاز، پالایشگاه‌ها، تاسیسات نفتی و گازی.
 • صنایع شیمیایی: استفاده در واحدهای پالایش، تولید شیمیایی و پتروشیمی.
 • صنعت آب و فاضلاب: استفاده در تاسیسات آب و فاضلاب، ایستگاه‌های پمپاژ و تصفیه‌خانه‌ها.
 • صنعت ساختمان: استفاده در سیستم‌های تهویه مطبوع، سیستم‌های آبگرمکن و تاسیسات ساختمانی.
 • صنایع معدنی: استفاده در معدن‌کاری و فرآوری مواد معدنی.

 

قیمت انواع شیر فلکه آب

قیمت شیر فلکه متناسب با عوامل مختلفی مانند اندازه، جنس بدنه، فشار کاری، نوع درزگیری، برند و منطقه جغرافیایی ممکن است متغیر باشد. همچنین تاثیر قیمت‌گذاری می‌تواند بسته به بازار و تامین‌کنندگان مختلف نیز متفاوت باشد. جهت اطلاع از لیست قیمت شیر فلکه کشویی چدنی فلنج دار با کارشناسان ولوسند تماس بگیرید.

عبارات مرتبط

قیمت شیر فلکه 10 اینچشیر فلکه 6 اینچ پلاستیکی

شیر فلکه پلاستیکیقیمت شیر فلکه 3 اینچ پلاستیکی

قیمت شیر فلکه 2 اینچقیمت گیت ولو کلاس 150

قیمت شیر فلکه موتورخانهقیمت شیرفلکه

قیمت شیر فلکه 160قیمت شیر فلکه دو اینچ

قیمت شیر فلکه 5 اینچ برنجیقیمت شیر فلکه پلاستیکی ۲ اینچ

قیمت شیر فلکه کنتور آبقیمت شیر فلکه ۱/۲

خرید شیرآلات فولادی

لیست-قیمت-شیر-فلکه-کشویی-چدنی-فلنج-دار

شیر فلکه کشویی دنده ای

شیر فلکه کشویی یا Slide Gate Valve یک نوع شیر کنترل جریان است که برای مدیریت و کنترل جریان مایعات یا گازها در سیستم‌های لوله ‌کشی و تجهیزات مختلف استفاده می شود. این شیر از یک تنه ، یک دسته ، یک زبانه و یک درپوش تشکیل شده است. زبانه یک قطعه مسطح است که با حرکت خطی درون تنه شیر قرار می‌گیرد و باز یا بسته شدن جریان را ایجاد یا قطع می کند. دسته یک قطعه اهرمی است که با چرخاندن آن، زبانه را به جلو یا عقب حرکت می دهد. درپوش یک قطعه محافظ است که روی تنه شیر نصب می‌شود و از ورود آلودگی‌ها و خوردگی به داخل شیر جلوگیری می کند. ویژگی های مهم این شیرآلات:

 • سادگی طراحی و ساخت: این شیر از تعداد کمی قطعه تشکیل شده است و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارد.
 • قابلیت کار در فشار و دمای بالا: این شیر می‌تواند در فشارهای بالای ۱۶ بار و دماهای بالای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد کار کند.
 • قابلیت کار با مایعات چسبنده و جامد: این شیر می‌تواند با مایعاتی که دارای رسوب، گل، سنگ، ذرات جامد و غیره هستند کار کند و از انسداد شیر جلوگیری کند.
 • قابلیت کار با گازهای سمی و احتراقی: این شیر می‌تواند با گازهایی که دارای خطر انفجار، سمیت، اکسیداسیون و غیره هستند کار کند و از نشت گاز جلوگیری کند.
 • قابلیت کار با سرعت بالا: این شیر می‌تواند با سرعت بالایی جریان را باز یا بسته کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

 

بیشترین کاربردها

 • صنعت نفت و گاز: این شیر برای کنترل جریان نفت، گاز، آب و مواد شیمیایی در خطوط لوله، پمپ‌ها، مخازن و تجهیزات مختلف استفاده می‌شود.
 • صنعت آب و فاضلاب: این شیر برای کنترل جریان آب و فاضلاب در شبکه‌های توزیع، تصفیه، انتقال و انبارداری آب و فاضلاب استفاده می‌شود.
 • صنعت فولاد و فلزات: این شیر برای کنترل جریان مواد مذاب، گرم، سرد و جامد در کوره‌ها، قالب‌ها، ماشین‌ها و تجهیزات مختلف استفاده می‌شود.
 • صنعت غذا و دارو: این شیر برای کنترل جریان مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی در تانک‌ها، مخلوط‌کن‌ها، پاستوریزه‌کن‌ها و تجهیزات مختلف استفاده می‌شود.

شیر فلکه کشویی یک شیر کارآمد و کاربردی است که در بسیاری از صنایع و کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیر با داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد، می‌تواند به بهبود عملکرد و کیفیت سیستم‌ها و تجهیزات کمک کند.

قیمت-شیر-فلکه-6-اینچ

محصولات مرتبط

انواع-شیر-فلکه-سوزنی

شیر فلکه سوزنی

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر فلکه سوزنی فولادی – کلاس 150 2 الی 10 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به

انواع-شیر-پروانه-ای

شیر پروانه ای

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر پروانه ای – کلاس 150 2 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول

انواع-فلنج

فلنج

فلنج ها (flange) یکی از اتصال دهنده های لوله ها ، شیرآلات و دستگاه ها به یکدیگر می باشند. فلنج

لوگو-ولوسند-فوتر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 16 ، شماره 164

درباره ما

مجموعه ولوسند با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی ، همراه با مدیریتی پویا و تلاش کادر فنی باتجربه ، آمادگی خود را جهت واردات و تامین انواع تجهیزات صنایع گاز ، پتروشیمی ، نفت ، نیروگاه ها و کارخانجات صنعتی با گواهی معتبر EN10204-3.1 اعلام می دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ولوسند می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.