عنوان محصولسایزکلاسPN
شیر صافی – کلاس 1502 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)1500
شیر صافی – کلاس 3002 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)3000
شیر صافی – کلاس 6002 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)6000
شیر صافی – کلاس 8002 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید)8000
شیر صافی چدنی – PN 1616
شیر صافی چدنی – PN 2020
شیر صافی برنجی – PN 1616
شیر صافی برنجی – PN 2020
قیمت-شیر-صافی

معرفی شیر صافی

شیر صافی جهت جلوگیری از ورود اجسام خارجی به داخل سیالات استفاده می شود.

معرفی محصولات بیشتر: قیمت شیر کشویی

نحوه عملکرد آن به گونه‌ای است که، اگر جسم خارجی وارد خطوط لوله گردد ،هنگامی که از شیر صافی عبور می‌کند، به علت داشتن توری، سیال ، فیلتر شده و عاری از هرگونه مواد اضافه خواهد بود.شیر صافی عمل فیلتراسیون را به خوبی انجام می‌دهد.

این شیرها را در کلاس های متفاوت می‌توانید در سایت ولوسند خریداری کنید.

عنوانکلاسسایزقیمت (تومان)
شیر صافی150-300-6002اینچتماس بگیرید
150-300-60021/2اینچتماس بگیرید
150-300-6003اینچتماس بگیرید
150-300-6004اینچتماس بگیرید
150-300-6005اینچتماس بگیرید
150-300-6006اینچتماس بگیرید
150-300-6008اینچتماس بگیرید
150-300-60010اینچتماس بگیرید
8002 الی 56 اینچتماس بگیرید
شیر صافی چدنیPN16 – PN20تماس بگیرید
شیر صافی برنجیPN16 – PN20تماس بگیرید
شیر-صافی-دار

شیر صافی

شیر آلات صنعتی  مختلف در صنایعی مانند صنعت نقل و انتقال مایعات کاربرد فراوانی دارند. همان طور که می دانید لوله‌کشی، سال هاست که در زندگی انسان ها تاثیر زیادی دارد. شیرآلات از متریال های مختلفی مانند چدن، سفال، آهن، استیل و غیره تولید می شود. جالب است بدانید که شیر آلات علاوه بر استفاده در منازل مسکونی و ساختمان ها در صنعت های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. به صورت کلی می توان گفت که شیرآلات وظایف مختلفی دارند؛ اما مهم ترین آن ها، قطع و وصل کردن جریان، منحرف کننده جریان، تخلیه هوا و کنترل جریان و فشار می باشد. شیر صافی انواع مختلفی دارد که بر اساس جنس، نوع و کاربرد آن ها به دسته های مختلفی تقسیم می گردند. در مقاله پیش رو قصد داریم تا به موضوع شیر صافی پرداخته و انواع آن ها را نام ببریم تا شما عزیزان بیشتر با این محصول پر کاربرد آشنا شوید.

شیر صافی چیست؟

تا این قسمت از مقاله دانستیم که شیر صافی یکی از پرکاربرد ترین شیرآلات در صنایع مختلف است. وظیفه شیر صافی مثل بقیه شیرها باز و بسته کردن جریان سیال نیست بلکه اصلی ‌ترین کاربرد آن جدا سازی نا خالصی های معلق در سیالات می باشد. قیمت این محصول به نوع و جنس آن بستگی دارد. همچنین لازم است بدانید که شیر صافی از سه قسمت توری، بدنه و درپوش تشکیل شده است. در قسمت های بعد با انواع شیر صافی آشنا می شویم.

انواع شیر صافی

شیر صافی انواع مختلفی دارد. این تقسیم بندی با توجه به نوع آلیاژ و فلز موجود در آن انجام می شود. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا انواع این محصول را نام برده و هر یک را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بیشتر با آن ها آشنا شوید.

شیر-صافی-توری-دار
  1. شیر صافی چدنی: یکی از انواع شیر های صافی، شیر صافی چدنی است که برای تولید آن از فلز عالی چدن داکتیل استفاده می گردد. شکل ظاهری این شیر از یک سه راه ۴۵ درجه تشکیل شده که در قسمت دهانه آن توری استیل نصب می شود. این شیر صافی در تمام مدت عمر کارکرد خود، درون آب و محیط خورنده قرار می گیرد و مقاومت بسیار بالایی در مقابل فرسایش و خوردگی دارد. همچنین می‌توان گفت که طول عمر شیر صافی چدنی نسبت به سایر شیر آلات بالا تر است. در پوش انتهایی شیر صافی می تواند باز و بسته شود و این قابلیت را دارد. علت این امر، تمیز کردن و استفاده مجدد از این وسیله می باشد. همچنین لازم است بدانید که آخر قسمت شیر با وسیله ای به نام کپ با پیچ و مهره کور می گردد. استفاده از شیر صافی چدنی مزیت ‌های زیادی دارد که برای نمونه می توان به هزینه ساخت پایین و قابلیت تحمل فشار کاری آن اشاره کرد. همچنین می توان گفت که این نوع از شیر صافی برای انتقال آب آشامیدنی بزرگ مناسب است.

۲. شیر صافی برنجی: یکی دیگر از انواع شیر های صافی، شیر صافی برنجی است. جنس بدنه آن از آلیاژ برنز و برنج تشکیل شده است. کلاهک شیر صافی برنجی از جنس آلیاژ برنج  فورج شده بوده و در دو نوع سبک و سنگین به فروش می رود. این نوع از شیر های صافی نیز مزیت های مخصوص خود را دارند که برای نمونه می ‌توان به مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالا، مقاومت بسیار آن در برابر خوردگی لکه و اکسایش و همچنین توانایی نصب این شیر در دو حالت عمودی و افقی اشاره کرد.

 ۳. شیر صافی استیل: یکی دیگر از انواع شیر های صافی، شیر صافی استیل بوده که دارای بدنه و توری از جنس آلیاژ ضد رنگ است. این شیر صافی در برابر حرارت و خوردگی مقاوم بوده و خاصیت ضد زنگ دارد. همچنین می توان شیر صافی استیل را در سه حالت عمودی، افقی و زاویه دار نصب کرد. ۴. شیر صافی فولادی: آخرین نوع شیرهای صافی، شیر صافی فولادی می باشد که تحمل فشار بالایی را دارد. این نوع از شیرهای صافی در برابر حرارت بالای ۴۰۰ درجه سانتی گراد تحمل بالایی دارند و از نظر مقاومت مکانیکی و حرارتی در سطح بالایی قرار گرفته اند. توجه داشته باشید که می ‌توانید از شیر صافی فولادی در دما و فشار کاری بالا استفاده کنید. این شیر صافی نیز مانند دیگر انواع شیر ها کاربرد های مختلف خود را دارد. به طور مثال در این شیر صافی، قابلیت فیلتر کردن انواع سیالات برای تسویه عمل کرد سیستم وجود دارد و می توان از آن در تمامی صنایع مربوط به نفت، آب، فاضلاب و گاز و پتروشیمی استفاده کرد. با استفاده از این شیر صافی می توان عمر مفید تجهیزات را افزایش داد و در هنگام استفاده از آن دیگر نیازی به پمپ های گران قیمت نیست.

انواع-شیر-صافی

شرکت ولوسند در عرصه های مختلف شیرآلات صنعتی مانند شیر چدنی ، شیر فلکه کشویی ، شیرپروانه ای و … ارائه می دهد.

حرف آخر

در مقاله پیش رو به طور کامل شیر صافی را معرفی کرده و انواع آن را مورد بررسی قرار دادیم تا با توجه به انواع مختلف و کاربرد های آن این محصول را خریداری کنید.

شیر صافی چدنی

مدل های چدنی در بخش صنعت کارایی دارند. از کاربردهای شیرآلات صافی چدنی می توان به بکارگیری در سیستم آب رسانی و بخار اشاره کرد. شیر صافی y strainer باهدف جلوگیری از ورود اشیای خارجی بدرون جریان سیال بکار گرفته می شود. در واقع وجود توری داخل این شیر ، بخوبی عمل فیلتراسیون را انجام خواهد داد.

شیر صافی توری دار

همانطور که اشاره شد، توری نقش جداسازی مواد و اشیای اضافی از درون سیال را دارد. شیر صافی توری دار را می بایست بصورت دوره ای سرویس و مورد بازبینی قرار داد. اندازه سوراخ توری و جنس آن با توجه به مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. شیر صافی صنعتی در بخش های مختلف کاربرد دارد و می توان آن را بصورت عمودی یا افقی نصب کرد. تفاوت مابین صافی و فیلتر در سایز ذرات می باشد. صافی ذراتی که با چشم قابل دیدن هستن را جدا می کند و فیلتر برای جدا کردن ذرات بسیار ریز کاربرد دارد.

قیمت شیر صافی

قیمت این محصول به مواردی از قبیل جنس و سایز ، میزان تحمل فشار ، کاربرد و شرکت سازنده بستگی خواهد داشت. جهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت شیر صافی برنجی ، فولادی و چدنی با همکاران ما تماس بگیرید.

شیر-صافی-چدنی

شیر صافی دار

شیر صافی صنعتی یک نوع شیر صنعتی است که برای کنترل جریان سیال در سیستم‌های صنعتی استفاده می‌شود. این شیرها برای فیلتر کردن و تصفیه سیالات از ذرات جامد و رسوبات استفاده می‌شوند.

کاربردهای شیر صافی فلنج دار

  • صنایع نفت و گاز: شیرهای صافی صنعتی در صنایع نفت و گاز برای تصفیه و فیلتر کردن سیالات استفاده می‌شوند.
  • صنایع شیمیایی: این شیرها در صنایع شیمیایی برای تصفیه و جداسازی مواد جامد و رسوبات در سیالات استفاده می‌شوند.
  • صنایع غذایی: شیر صافی فلنج دار در صنایع غذایی برای تصفیه سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • صنایع آب و فاضلاب: شیرهای صافی صنعتی در صنایع آب و فاضلاب برای تصفیه و پاکسازی آب و سایر سیالات استفاده می‌شوند.

قیمت شیر صافی برنجی

قیمت شیرهای صافی بستگی به عواملی مانند ابعاد، جنس بدنه، برند تولید کننده، ویژگی‌های فنی و بازار محلی دارد. برای اطلاعات دقیقتر و آخرین روند قیمت‌ها، با کارشناسان فروش ولوسند تماس بگیرید.

عبارات مرتبط

صافی شیر

شیر-صافی-فلنج-دار

محصولات مرتبط

انواع-شیر-توپی-فولادی

شیر توپی فولادی

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر توپی فولادی فلنج‌دار – کلاس 150 2 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به

انواع-شیر-اطمینان

شیر اطمینان

عنوان محصول سایز کلاس PN شیرهای اطمینان 2 الی 42 اینچ ( برای اطلاعات بیشتر، به قسمت “جدول محصول و

انواع-شیر-فلکه-کشویی

شیر فلکه کشویی

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر فلکه کشویی فولادی – کلاس 150 2 الی 10 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به

لوگو-ولوسند-فوتر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 16 ، شماره 164

درباره ما

مجموعه ولوسند با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی ، همراه با مدیریتی پویا و تلاش کادر فنی باتجربه ، آمادگی خود را جهت واردات و تامین انواع تجهیزات صنایع گاز ، پتروشیمی ، نفت ، نیروگاه ها و کارخانجات صنعتی با گواهی معتبر EN10204-3.1 اعلام می دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ولوسند می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.