عنوان محصولسایزکلاسPN
شیر توپی فولادی فلنج‌دار – کلاس 1502 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید یا با مجموعه ی ولو سند تماس حاصل فرمایید)1500
” کلاس 3002 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید یا با مجموعه ی ولو سند تماس حاصل فرمایید)3000
” کلاس 6002 الی 56 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات مراجعه فرمایید یا با مجموعه ی ولو سند تماس حاصل فرمایید)6000
شیر توپی فولادی – PN 4040
” – PN 100100
انواع-شیر-توپی-فولادی

شیر توپی چیست؟

شیرآلات توپی و یا بال ولو ها یک نوع شیر ربع گرد هستند که با استفاده از چرخش یک گوی دایره ای شکل  برای قطع و وصل جریان به کار می روند و راه جریان را باز و یا بسته می کنند که محل عبور جریان سیال از درون گوی دایره ای  شکل و همچنین از درون خود شیر را به اصطلاح بور گفته می شود که جزو شیرآلات صنعتی نیز به هستند.

عنوانکلاسقیمت (تومان)
شیر توپی فولادی150برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید
300برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید
600برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید
PN40برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید
PN100برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ولوسند تماس حاصل فرمایید

انواع شیرهای توپی

شیرهای توپی را می توان با توجه به معیارهای مختلف طبقه بندی کرد:

 • از لحاظ طراحی: فلوتینگ یا شناور، ترونیون و دابل بلک اند بلید یا شیر انسداد و تخلیه
 • تعداد پورت ها (ورودی): نوع استاندارد با 2 پورت (1 ورودی، 1 خروجی)، 3 طرفه نیز موجود است (1 ورودی و 2 خروجی یا برعکس)
 • اندازه مجرا: مجرای کامل (یا کاهنده در مقابل RB)، و V شکل
 • مونتاژ بدنه: یکپارچه (بدنه توپ از یک قطعه کست یا استیل فورج ساخته شده است)، 2 یا 3 قطعه (بدنه حاصل از مونتاژ دو یا سه قسمت مختلف است)
 • مدخل توپ: ورودی جانبی یا ورودی بالایی
 • نوع سیت: فلزی یا نرم (تفلون)

فولاد ضد زنگ

شیر توپی فولادی ضد زنگ نوعی فولاد است که حاوی کروم بالاتر و مقداری نیکل است. محتوای کروم فولاد ضد زنگ باعث می شود تا مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشد. فولاد ضد زنگ به دلیل استحکام، چقرمگی و دوام عالی شناخته شده است. همچنین در دماها و فشارهای بالا استحکام خود را حفظ می کند. شیرهای توپی استنلس استیل معمولاً در گریدهای 304 و 316 فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. 

شیر توپی پلی وینیلیدین دی فلوراید (PVDF)

PVDF یک فلوروپلیمر ترموپلاستیک با خلوص بالا، بادوام و با وزن مولکولی بالا است. این از مونومر گازی وینیلیدین فلوراید توسط یک فرآیند پلیمریزاسیون رادیکال آزاد سنتز می شود. همچنین در برابر سایش مقاوم است. این ماده دارای مقاومت شیمیایی عالی است.

شیر توپی فلنج دار فولادی

این شیر صنعتی نیز مانند تمامی شیرتوپی های دیگر عمل میکند و دارای فلنج جهت اتصال می باشد. شیر توپی فلنجی فولادی در ابعاد مختلف قابل سفارش می باشد.

انواع-شیر-توپی

خرید شیر توپی فلنج دار

فروش این محصول در فروشگاه ولوسند از سایز 2 اینچ تا 36 اینچ با جنس بدنه فولاد A216 GR.WCB و از سایز 2 اینچ تا سایز 18 اینچ با جنس بدنه استیل 304 و 316 با عملگر های مختلف عرضه می گردد. جهت خرید شیر توپی فولادی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاربرد شیر توپی

شیر های توپی فلنج در طیف گسترده ای از کاربردهای سیال و گاز استفاده می شوند. بعضی از شیرهای توپی فلنج دار نوع گاز معمولاً گاز طبیعی ، پروپان-بوتان ، گاز روشنایی و بیوگاز هستند. علاوه بر این ، این شیرهای توپی در نظارت بر اکسیژن جریان ، آب ، بخار و سایر مایعات خورنده و غیر خورنده مؤثر هستند. برخی از تنظیمات صنعتی که از شیرهای توپی فلنج استفاده کرده اند عبارتند از نیروگاه های تولید انرژی و تولید ، ساخت خط لوله ، کارخانه های پساب ، تاسیسات کار فولادی و نیروگاه ها.

 • شیرهای توپی افت فشار کم را در مقایسه با انواع دیگر شیرها ایجاد می کنند. زیرا جریان دارای حداقل محدودیت است. در مایعات، افت فشار بالا در یک شیر ممکن است منجر به تلاطم و کاویتاسیون شود. کاویتاسیون زمانی اتفاق می افتد که فشار مایع به زیر فشار بحرانی می رسد، فاز بخار مایع تشکیل می شود. با بازیابی فشار، حباب ها فرو می ریزند که به دریچه آسیب می زند.
 • از آنجایی که برای بسته شدن یا باز شدن کامل فقط به یک چهارم چرخش نیاز دارد، شیرهای توپی بلافاصله جریان را محدود یا اجازه می دهند. این مزیت برای کنترل سطح مایع مخزن یا مخزن مهم است.
 • مقدار کمی گشتاور یا یک محرک کوچک برای چرخاندن شیر توپی مورد نیاز است.
 • روغن کاری به دلیل ویژگی های سطحی صندلی ها غیر ضروری است.
 • دریچه های توپی احتمال نشتی را کاهش می دهند زیرا توپ به خوبی روی صندلی ها می چسبد. عمل آب بندی با فشار سیال انجام می شود.
 • چندین طرح شیر توپی برای برآوردن یک کاربرد خاص در دسترس است. برخی از طرح های شیر توپی دارای تسکین فشار، کنترل نرخ جریان متغیر، تقسیم جریان، و اختلاط و غیره هستند.

جدا از این موارد کاربرد شیر توپی ، به بخش های زیادی تقسیم میشود. اما به طور کلی این ها، کاربرد های اصلی بودند.

قیمت-شیر-توپی-فولادی

مشخصات فنی شیر توپی

شیر توپی یک شیر فولادی است که با چرخاندن گوی داخل شیر، جریان آب را در یک سیستم لوله‌کشی کنترل می‌کند. همچنین این وسیله دارای شفتی است که آن را به مکانیزم عملیاتی و کنترلی که دسته آن را می چرخاند، متصل می کند.

در صورت بسته بودن راه جریانات، هیچ گونه سیالی از آنجا عبور نمیکند. بنابراین؛ سیال از راه خروجی خارج شده و در نظر داشته باشید که سرعت خارج شدن این سیالات به نحوه نصب شیر توپی بستگی دارد. این شیرها در اصل همراه با شیر های پلاگین و پروانه ای است. نحوه به راه انداختن شیر توپی فولادی ، این گونه است که شما، به صورت دستی یا با استفاده از یک محرک آن را به کار می اندازید.

بال ولو تمام‌جوشی (All-Welded)

1. بال ولوهای تمام‌جوشی با اینکه وزن کم‌تری دارند دارای قدرت زیادی هستند. همچنین مقاومت بالایی در برابر فشار و تنش در خطوط لوله از خود نشان می‌دهند.

۲. بال ولو دوتکه

شیرهای دوتکه از دو بخش که داخل یکی از آن‌ها توپی قرار گرفته است تشکیل شده‌اند

عموماً در بین شیرهای فلنجی، شیرهای دوتکه ترجیح داده‌ می‌شوند و در هر دو مدل‌ Reduce Bore و Full Bore در دسترس هستند

برای تعمیرات، این شیر به‌طور کلی از خط‌ لوله جدا می‌شود

همچنین یک راه نشتی کمتر در مقایسه با شیرهای سه‌تکه دارند

قیمت شیر توپی فلنج دار کلاس ۳۰۰

قیمت برای مشخصات جنس بدنه از فولاد با گرید A216 WCB با جنس توپی از ستیل 316 با جنس سیت از تفلون و با نوع اتصال فلنج کلاس 300 می باشد.

خرید-شیر-توپی-فولادی

قیمت شیر توپی فولادی

شیر توپی در انواع مختلفی با جنس های گوناگونی در بازار وجود دارد که می توان تهیه کرد. قیمت شیر توپی فلنج دار را می توان بستگی به موادی که در آن استفاده می شود و برند شرکت و کشور سازنده آن بررسی کرد.

معرفی محصولات بیشتر: قیمت شیر پروانه ای و معرفی شیر فلکه سوزنی

اندازه

یکی دیگر از عامل هایی که در قیمت شیر توپی فولادی تاثیر گذار است، اندازه و اینچ شیر توپی می باشد. هرچه اینچ بالاتر باشد، قطعا قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

کشور سازنده

کشور سازنده نیز در قیمت شیر توپی تاثیر گذار خواهد بود. به طور خلاصه این موارد در هنگام خرید و یا فروش شیر توپی فولادی تاثیر به سزایی را دارند.

شیرآلات توپی

از نوع شیرهای گردان هستند که در آنها قطعه متحرک با چرخش  90درجه باعث قطع و وصل جریـان شـده و در دو نوع زیر ساخته می‌شوند:

الف) با مقطع کامل عبور جریان

ب) با مقطع کاهش یافته عبور جریان

– ردیف الف: برای عمل قطع و وصل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

– ردیف ب: آنها تا حدودی قابلیت کنترل دارند.

نوع توپی به واسطه هم قطر بودن با خط لوله و مستقیم بودن جریان در خط، افت فشار بسیار اندکی تولید می کنند. جریان در داخل شیر کاملا مستقیم است. مزیت اصلی این شیرها محفوظ بودن سامانه آب بندی شیر از تماس اجسام خارجی است که کاربرد آنها را در آب های ناخالص افزایش می دهد، ضمنا این مدل ویژگیهای آببندی خوبی نیز دارند.

طراحی شیر فلکه توپی

از نظر طراحی بدنه و توپی، به دو نوع 1- یک محور و 2- دو محور تقسیم می شوند. در توپی یک محور، وزن تـوپی توسط سامانه آب بندی تحمل می شود. این نوع شیر فلکه توپی در اقطار کوچک ساخته می شوند و ارزان تر از نوع دو محور هستند. در تـوپی دو محور، وزن توپی توسط محورهایی که جزیی از توپی هستند تحمل می شود و سامانه آب بندی فقط فشار خط لوله را تحمل می کند. این نوع  کارایی بهتری نسبت به نوع اول دارند. به طور کلی توپی نسبت به شیرهای کشویی و پروانه ای گران تر هستند. در این شیرها اکثرا سامانه آب بندی از جنس تفلون است و توپی شیر ازجنس فولاد ضد زنگ انتخاب می‌شود.

شیر-فلکه-توپی

فروش شیر توپی فولادی

شیر توپی ها امروزه به عنوان یک وسیله پرکاربرد در صنعت شناخته میشوند. یکی از مواردی که شما در حین خرید باید در نظر داشته باشید، جنس و کشور سازنده آن میباشد. این بدین منظور است که شما باید در حین خرید به کشور سازنده شیر توپی فولادی توجه نمایید.

انواع شیر توپی

شیر توپی فولادی یک نوع شیر بوده که برای کنترل جریان مایعات در سیستم‌های صنعتی و تجاری استفاده می‌شود. این شیرها از جنس فولاد تولید می‌شوند و دارای مکانیزمی ساده هستند که به وسیلهٔ یک توپ کروی قابل چرخش و قطع و وصل جریان مایعات است.

 • شیر توپی تک قطبی (One-Piece Ball Valve): این نوع شیر توپی دارای بدنه و توپی که به صورت یک تکه ساخته می‌شوند است. این شیرها معمولاً در سیستم‌هایی با فشار بالا و کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • شیر توپی دو قطبی (Two-Piece Ball Valve): در این نوع شیر توپی، بدنه و پروانه (توپ) به دو بخش جداگانه تقسیم می‌شوند. این شیرها از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند و برای جریان مایعات با فشار و دمای بالا مناسب هستند.
 • شیر توپی سه قطبی (Three-Piece Ball Valve): در این نوع شیر توپی، بدنه، پروانه و درب به سه قسمت مجزا تقسیم می‌شوند. این شیرها قابلیت تعمیر و تعویض آسان دارند و برای کاربردهایی که نیاز به دسترسی به درون شیر دارند، مناسب هستند.
 • شیر توپی خطی (Floating Ball Valve): در این نوع شیر توپی، توپ به وسیلهٔ محوری خطی در بدنه قرار دارد. این شیرها برای جریان‌های مایعاتی با فشار کم و متوسط مناسب هستند.

 

قیمت شیر توپی استیل

جهت خرید و اطلاع از جزئیات شیر توپی استیل ، با کارشناسان فروشگاه ولوسند تماس بگیرید.

شیر-توپی-استیل

شیرهای توپی فولادی

شیر توپی فولادی یکی از انواع شیرهای صنعتی است که برای کنترل جریان مایعات یا گازها در سیستم های صنعتی به کار می رود. این شیرها به وسیله یک توپ گردان که درون بدنه شیر قرار دارد ، جریان مایع یا گاز را تنظیم و کنترل می کنند. با ساختار ساده و عملکرد دقیق ، شیرهای توپی فولادی در صنایع گوناگونی از جمله نفت و گاز ، شیمی ، پتروشیمی ، و صنایع فلزی مورد استفاده قرار می گیرند.

این شیرفلکه دارای یک توپ گردان است که به وسیله یک میله و مکانیزم قابل حرکت متصل به بدنه شیر می شود. در حالت بسته ، توپ به سوراخ ورودی جریان نزدیک شده و جلوی جریان را مسدود می کند. با چرخش توپ به سمت باز شدن ، مسیر جریان باز می‌شود و اجازه می دهد که مایع یا گاز به سمت خروجی جریان یابد. این عملکرد ساده و اثربخش باعث محبوبیت بالای شیرهای توپی فولادی در صنایع مختلف شده است.

قیمت شیر توپی 1 اینچ

برای نگهداری شیرهای توپی فولادی ، بازرسی دوره ای ، تست فشار ، و اگر لازم باز و بسته کردن توپ به عنوان بخشی از تعمیرات اجرا می شود. این اقدامات باعث حفظ عملکرد بهینه و ایمنی شیرها می شود. جهت اطلاع از قیمت شیر توپی کلاس 150 با همکاران ما تماس بگیرید.

قیمت-شیر-توپی

محصولات مرتبط

انواع-شیر-فشار-شکن-برنجی

شیر فشار شکن برنجی

عنوان محصول سایز PN شیر فشار شکن برنجی – 10 “ – 16 “ – 40 شیر فشار شکن جهت

انواع-شیر-پروانه-ای

شیر پروانه ای

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر پروانه ای – کلاس 150 2 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول

انواع-فلنج

فلنج

فلنج ها (flange) یکی از اتصال دهنده های لوله ها ، شیرآلات و دستگاه ها به یکدیگر می باشند. فلنج

لوگو-ولوسند-فوتر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 16 ، شماره 164

درباره ما

مجموعه ولوسند با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی ، همراه با مدیریتی پویا و تلاش کادر فنی باتجربه ، آمادگی خود را جهت واردات و تامین انواع تجهیزات صنایع گاز ، پتروشیمی ، نفت ، نیروگاه ها و کارخانجات صنعتی با گواهی معتبر EN10204-3.1 اعلام می دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ولوسند می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.