عنوان محصولسایزPN
شیر فشار شکن برنجی10
16
40
انواع-شیر-فشار-شکن-برنجی

شیر فشار شکن جهت اطمینان از فشار صحیح در خطوط لوله، مخازن تحت فشار و ظروف حمل و نقل مورد استفاده قرار میگیرد. گاهی اوقات ممکن است یک افزایش غیرمنتظره فشار وجود داشته باشد. بنا به این دلیل که می تواند به دستگاه مورد نظر آسیب برساند یا حتی آن را از بین ببرد. شیر تسکین می تواند فشار افزایش یافته (آب، گاز، بخار یا روغن) را با آزاد کردن فشار اضافی در مخزن انبساط کاهش دهد. یکی از پرکاربردترین آنها ، شیر فشار شکن برنجی می باشد.

عنوانPNقیمت (تومان)
شیر فشار شکن برنجی10تماس بگیرید
16تماس بگیرید
40تماس بگیرید
قیمت-شیر-فشار-شکن-برنجی
خرید-شیر-فشار-شکن-برنجی

تفاوت بین شیرهای فشار شکن و شیرهای ایمنی

تفاوت بین شیر فشار شکن و شیرهای ایمنی در عملکرد پیوسته و متناسب است. دریچه‌های کاهش فشار، بخش عملیاتی سیستم‌های سیال هستند.

عملکرد شیرهای فشار شکن

شیرهای فشار شکن باید بتوانند انرژی ای که به یک سیستم وارد می شود را حذف کنند، تا از خرابی سیستم جلوگیری شود. در مقایسه با شیرهای تسکین، قطر دیسک بزرگتر از قطر نازل است. پس از بلند کردن اولیه دیسک، ناحیه ای که فشار نازل روی آن اعمال می شود بزرگ می شود و در نتیجه نیروی وارد بر فنر به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

نحوه انتخاب شیر فشار شکن

 • حداقل/حداکثر فشار کاری: اطمینان حاصل کنید که شیر تخلیه با محدودیت های فشار سازگار است.
 • مواد بدنه و مهر و موم: اطمینان حاصل کنید که اجزای شیر کمکی با رسانه سازگار هستند.
 • جریان تخلیه: اطمینان حاصل کنید که دریچه تسکین به اندازه مناسبی است که در بدترین حالت به اندازه کافی تخلیه شود.
 • قابل تنظیم/غیر قابل تنظیم: اگر فشار تنظیمی مورد نظر ناشناخته باشد یا احتمالاً در طول عمر شیر تسکین تغییر کند، یک فشار قابل تنظیم توصیه می شود.
 • تاییدیه ها: اطمینان حاصل کنید که شیر دارای تاییدیه های مناسب برای درخواست شما است.

کاربرد شیر فشار شکن چیست؟

 شیرهای فشار شکن در ساختمان‌های بلند، مناطق با فشار آب بیش از حد بالا در شبکه‌های آبرسانی شهری، معادن و سایر سیستم‌های انتقال استفاده می‌شوند. بنا به این دلیل که اطمینان حاصل شود، نقاط مختلف در منبع آب، فشار و جریان آب سرویس مناسب را به دست می‌آورند. با توجه به اینکه نشتی آب و میزان هدر رفت تقریباً متناسب با فشار آب سیستم آبرسانی است. شیرهای فشار شکن نقش بهبود شرایط کاری سیستم را دارند و به طور بالقوه می توانند در مصرف آب صرفه جویی کنند. بر اساس آمارهای اخیر، برخی از شیرهای فشار شکن دارای اثرات صرفه جویی در مصرف آب در حدود 30 درصد هستند.

نکات قابل رعایت هنگام استفاده

 • قبل از نصب شیر فشار بر روی تجهیزات محافظت شده یا قبل از نصب، کاربر باید در محل نصب مجدداً تنظیم شود تا اطمینان حاصل شود که مقدار فشار تنظیم شده شیر فشار شکن مطابق با الزامات است.
 • با تغییر سطح تراکم فنر می توانید فشار باز شدن را تنظیم کنید. به سادگی پیچ تنظیم را در محدوده سطح فشار کاری فنر که معمولاً روی پلاک نشان داده شده است بچرخانید.
 • قبل از چرخاندن پیچ تنظیم، فشار ورودی شیر باید به کمتر از 90 درصد فشار باز شود. این امر از چرخش دیسک سوپاپ هنگام چرخاندن پیچ تنظیم جلوگیری می کند که ممکن است به سطح آب بندی آسیب برساند.
 • به منظور اطمینان از صحت مقدار فشار باز شدن، شرایط رسانه در هنگام تنظیم، مانند نوع محیط و دما، باید تا حد امکان به شرایط عملیاتی واقعی نزدیک باشد.

قیمت شیر فشار شکن برنجی

در خصوص قیمت شیرهای فشار شکن باید بگوییم که نسبت به کاربرد و ویژگی هایی که این وسیله ها برای ما فراهم میکنند، قیمت بالایی را ندارند. در نظر داشته باشید که قیمت شیر فشار شکن ها به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا سایز، نوع و مدل آن، کشور سازنده که یکی از مهمترین علل ها به حساب می آید و سایر موارد که، در جهت قیمت شیر فشار کن برنجی تاثیر به سزایی را دارند.

قیمت شیر فشار شکن یورک

امروزه شیرهای فشار شکن برنجی و شیرهای فشار شکن یورک از پر کاربرد ترین این مدل از شیرآلات به شمار می آیند. جهت اطلاع از قیمت و سایر جزئیات با همکاران ما تماس بگیرید.

انواع شیر فشار شکن

شیر فشار شکن به طور معمول به شرح زیر است:

 • شیر تسکین دهنده
 • شیر فشار شکن قابل تنظیم
 • الکترونیکی
 • شیر ایمنی معمولی فنری
 • شیر کمکی با کارکرد خلبان
 • شیر تسکین دهنده از نوع دم بالانس

فروش شیر فشار شکن برنجی

جهت ثبت سفارش و خرید این محصول ، لطفا با کارشناسان ولوسند تماس بگیرید.

شیر-فشار-شکن-قابل-تنظیم
نحوه-تنظیم-شیر-فشار-شکن

اجزای شیر فشار شکن

شیر فشار شکن ساختار بسیار ساده ای دارد. این شیر در بخش صنعت بسیار پرکاربرد است و فشار زیاد ورودی به درون لوله را کاهش داده و به مقدار ثابتی تبدیل می کند. اجزا و عملکرد این شیر بصورتی است که در مدار فرمان ، یک پایلوت مخصوص فشار شکن و تنظیم فشار وجود دارد که با توجه به مقدار مشخص شده برای آن ، میزان باز شدن شیر اصلی را تغییر داده و باعث ثابت ماندن فشار خواهد شد.

از انواع این شیرآلات می توان به مدل های تقلیل فشار با شیوه عملکرد مستقیم ، همینطور شیرهای تقلیل فشار از نوع پایلوت دار نام برد. حساسیت به فشار بالا ، سهولت در نصب و کار ، کنترل فشار جدا از تغییرات فشار ورودی و کاهش هزینه ها از جمله مزایای شیرفشار شکن برنجی می باشد.

شیر فشار شکن قابل تنظیم

شیر فشارشکن برنجی یکی از نوعی شیرهای صنعتی است که برای کنترل و مدیریت جریان آب یا سایر سیالات در سیستم های لوله کشی استفاده می‌شود. این شیرها به عنوان یک سیستم ایمنی برای جلوگیری از افزایش فشار در شبکه ها و سیستم های تأمین آب، تأسیسات حرارتی، سیستم های آب و فاضلاب و سیستم های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • جنس بدنه: شیر فشارشکن برنجی دارای بدنه از جنس برنج مسی است که مقاومت خوبی در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارد. جنس برنجی آن باعث می‌شود این شیرها مناسب برای استفاده در آب و سایر سیالات غیرفلزی باشند.
 • ویژگی فشارشکن: شیر فشارشکن دارای ویژگی اتصال اتوماتیک در صورت افزایش ناگهانی فشار در سیستم است. در صورتی که فشار سیستم به حد مشخصی (مثلاً حداکثر فشار قابل تحمل توسط سیستم) برسد، شیر بصورت خودکار قطع شده و از افزایش فشار جلوگیری می‌کند.
 • ساختار شیر: این شیر معمولاً دارای ساختاری ساده با سر آرماتور و بدنه است. در برخی مدل‌ها، سر آرماتور مجهز به یک چرخش ۳۶۰ درجه می‌باشد تا به راحتی بتوان آن را باز و بسته کرد.

 

عبارات مرتبط

نحوه تنظیم شیر فشار شکننحوه عملکرد شیر فشار شکن بخار

نحوه نصب شیر فشار شکن هیدرولیک

اجزای-شیر-فشار-شکن

موضوعات مرتبط

محصولات مرتبط

انواع-شیر-گازی-برنجی

شیر گازی برنجی

عنوان محصول سایز PN شیر گازی برنجی – PN 10 – 10 ” – PN 16 – 16 ” –

انواع-شیر-فلکه-چدنی

شیر فلکه چدنی

عنوان محصول سایز PN شیر فلکه چدنی – PN 10 0 10 شیر فلکه چدنی – PN 16 0 16

انواع-شیر-فلکه-سوزنی

شیر فلکه سوزنی

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر فلکه سوزنی فولادی – کلاس 150 2 الی 10 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به

لوگو-ولوسند-فوتر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 16 ، شماره 164

درباره ما

مجموعه ولوسند با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی ، همراه با مدیریتی پویا و تلاش کادر فنی باتجربه ، آمادگی خود را جهت واردات و تامین انواع تجهیزات صنایع گاز ، پتروشیمی ، نفت ، نیروگاه ها و کارخانجات صنعتی با گواهی معتبر EN10204-3.1 اعلام می دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ولوسند می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.