به منظور مسدود ساختن انتهای خطوط لوله، نازل مخازن و تجهیزات از فلنج کور Blind Flange استفاده می شود. همچنین برای تست فشار خطوط مایع و گاز می توان از این فلنج ها استفاده کرد. این محصول در مقایسه با دیگر انواع فلنج ها از لحاظ فشار داخلی و بار تحمیل شده روی پیچ ها تحت فشار بیشتری قرار می گیرند. تنش خمشی در مرکز این محصول نسبت به دیگر نقاط بیشتر است، از این رو در برابر تنش مقاومت نسبتا بالایی دارد.

قیمت-فلنج-کور-آهنی

فلنج کور چیست؟

به‌طور کلی می توان گفت این فلنج از انواع اتصالات محسوب می شود که دارای کاربردهای گسترده در صنایع مختلف است. این محصول به صورت یک صفحه گرد با سوراخ هایی در اطراف آن می باشد. از مهمترین مزایای این نوع فلنج می توان به قابلیت تولید آن در اندازه های مختلف بر اساس نیاز مشتری اشاره کرد. مقاومت نسبتا بالا در مقابل دمای بالا از ویژگی های مهم این محصول محسوب می شود از این رو برای مکان هایی با دمای سیالات بالا بهترین گزینه می باشد.

انواع فلنج کور Blind Flange

فلنج های کور از لحاظ جنس  مواد اولیه مورد استفاده در تولید آن به انواع مختلف طبقه بندی می شود. از جمله انواع این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یکی از پرکاربردترین فلنج های کور، فلنج کربن استیل است. فلنج های کور پلی اتیلن و استنلس استیل در صورتی مورد استفاده قرار می گیرند که سیال داخل خطوط لوله، خورنده باشد.در خطوط فشار پایین نیز می توان از فلنج های کور آهنی استفاده کرد.

فلنج های کور از لحاظ میزان تحمل فشار

این محصولات همچنین بر اساس میزان تحمل فشار و بر اساس استانداردهای خاص تولید می شوند. از این رو در هنگام خرید این محصولات و به منظور خرید محصول متناسب با نیاز خود باید نکات مهم بسیار زیادی را مد نظر قرار دهید. فلنج کور انتخابی باید قادر به تحمل فشار موجود در خطوط لوله باشد.

همانطور که عنوان شد این محصولات بر اساس استانداردهای  نیز طبقه بندی می گردند. به طور کلی کلاس فلنج های کور بر اساس میزان فشار که محصول قادر به تحمل آن است تعیین می شوند. به طور معمول تا دو برابر کلاس اسمی دارای قابلیت تحمل هستند.

کلاس 150 تا ۲۵۰۰ و ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تولید و به بازار عرضه شده است. پرکاربردترین آن ها فلنج کور کلاس 150 می باشد.

blank

انواع فلنج های کور از لحاظ سطح

این محصولات از لحاظ سطح نیز به انواع مختلف طبقه بندی می شوند. از این رو می توان گفت این محصول در انواع مدل های زیر نیز در بازار موجود است و شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را خریداری نمایید.

 • فلنج سطوح صاف
 • فلنج با سطوح برآمده
 • فلنج با سطح شیاردار

فلنج کور فولادی

یک دیسک صفحه از جنس فولاد که برای مسدودسازی مسیر عبور مایعات در انتهای خط پایپینگ کاربرد دارد فلنج کور فولادی نامیده می شود. متریال مورد استفاده برای تولید این محصول بر اساس استانداردهای روز دنیا انتخاب شده اند.  امکان مهار این محصولات با استفاده از چند پیچ و یک واشر آب بندی به سادگی برای شما وجود دارد. از مزایای فلنج های کور فولادی می توان به قابلیت تحمل فشار نسبتا بالای آن اشاره کرد. متریال مورد استفاده برای تولید این محصول باید با دقت و به صورت ویژه انتخاب شوند.

فلنج-کور-فولادی

‎فلنج کور آهنی

از دیگر انواع فلنج های کور می توان به فلنج کور آهنی اشاره کرد. فشار کاری این نوع فلنج حدود ۱۰ اتمسفر می باشد و امکان تولید آن در سایزهای مختلف به درخواست مشتری وجود دارد. اغلب از این محصول برای آبیاری سطوح استفاده می شود.  قیمت فلنج کور آهنی تا حد زیادی به سایز و اندازه آن وابسته می باشد.  از این رو قیمت این محصول متغیر می باشد.

کاربرد فلنج کور

وظیفه اصلی آنها مسدود ساختن مسیر لوله می باشد. در صورتی که به اضافه کردن یک شیر در وسط یک لوله نیاز داشته باشید برای مدت زمان موقت تا زمان اتصال شیر باید خط لوله را مسدود سازید در این شرایط است که  فلنج های کور به کمک شما خواهند آمد. در نهایت پس از اتصال می توان این قطعات را برداشت. به طور کلی می توان گفت به منظور قطع جریان موجود در مسیر لوله این محصول مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این محصولات در صنایع پتروشیمی، آب و فاضلاب، نفت و گاز نیز کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعمیر بخشی از لوله
 • افزایش مسیر موجود در لوله
 • مسدودسازی خط لوله به صورت موقت یا دائم

این نکته را به خاطر داشته باشید که کاربرد فلنج کور در صنایع مختلف از اهمیت قابل توجهی برخوردار است به نحوی که تعمیر و نگهداری خطوط لوله در نبود این فلنج کار بسیار سخت و دشواری خواهد بود. قابلیت تعمیرپذیزی خطوط لوله با استفاده از این فلنج ها تا حد قابل توجهی افزایش می یابد.

فلنج کور در حقیقت قطعه ای فولادی است که می توان آن را به انتهای یک لوله نصب کرد و سپس در صورت نیاز آن را باز کرد. برای اتصال این محصول به خطوط لوله به پیچ و مهره نیاز خواهید داشت. در این شرایط باز و بسته کردن این مدل فلنج به راحتی انجام خواهد گرفت. این نکته را به خاطر داشته باشید که امکان استفاده از این فلنج به تنهایی وجود ندارد. برای این نوع اتصالات به فلنج گلودار نیز نیاز خواهید داشت. برای قرار دادن این فلنج ها در لوله ابتدا فلنج گلودار با استفاده از جوش باید به لوله متصل گردد و در مرحله بعد این قطعه با استفاده از پیچ و مهره به فلنج گلودار متصل خواهد شد. در نهایت مسیر لوله مسدود خواهد شد.

محصولات مرتبط : فلنج گلودار و فلنج تخت

فلنج کور کن

به علت انسداد مسیر و جلوگیری از انتقال جریان به وسیله این مدل از فلنج ها ، به آنها فلنج کور کن نیز گفته می شود.

قیمت-فلنج-کور-آهنی

مهمترین مزایای این قطعات

در صورت استفاده از فلنج های کور می توانید از مزایای قابل توجه زیر بهره مند شوید:

 • امکان باز و بسته کردن این محصولات در خطوط مختلف وجود دارد.
 • قابلیت تعمیر این محصول برای کاربران وجود دارد.
 • طول عمر فلنج های کور نسبتا زیاد است.
 • مقاومت نسبتا بالایی این محصول در برابر فشار زیاد
 • این فلنج ها در مقابل حرارت بالا استحکام نسبتا بالایی دارند.

نکات مهم هنگام استفاده

در زمان استفاده از این محصول باید نهایت دقت را به خرج داد تا قطر خارجی بدنه، قطر پیچ،مهره و حلقه، تراز سوراخ و ضخامت آن متناسب با سطح کار باشد. همچنین هنگام استفاده از این محصول بررسی کنید تا ضخامت آن کم باشد. علامت گذاری باز و بسته شدن صفحه و برخورداری از ایمنی لازم در محل اتصال از دیگر اقداماتی است که در هنگام استفاده از این محصول باید در نظر گرفته شوند.

قیمت فلنج کور

عوامل مختلف بسیار زیادی بر قیمت فلنج کور موثر هستند که از جمله این عوامل می توان به متریال مورد استفاده در ساخت آن ها، کلاس، سایز و برند تولیدکننده اشاره کرد. به طور کلی می توان گفت مهمترین عامل تعیین قیمت متریال است که برای تولید آن مورد استفاده قرار گرفته‌ است. همچنین هرچه ‌کلاس یک فلنج بالاتر باشد قادر به تحمل فشار بیشتر خواهد بود از این رو قیمت آن بالاتر خواهد رفت.

قیمت فلنج کور کلاس 150

برای اطلاع از قیمت و جزئیات انواع فلنج ها ، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید. فروشگاه ولوسند عرضه کننده انواع تجهیزات و وسایل صنعتی و پالایشگاهی می باشد.

فروش فلنج کور

همانطور که اطلاع دارید با افزایش ابعاد و اندازه فلنج متریال مورد استفاده در آن نیز افزایش خواهد یافت در نتیجه قیمت این محصول تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. در سراسر دنیا تولید کنندگان مختلفی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و برخی از این برندها به دلیل کیفیت نسبتا بالا قیمت بالایی نیز دارند.

فلتج-کور-استیل

جنس بدنه فلنج کور

 • جنس بدنه فلنج کور معمولاً بستگی به نوع کاربرد، شرایط عملیاتی و استانداردهای مربوطه دارد. در زیر، چندین جنس معمول برای بدنه فلنج کور را بررسی می‌کنیم:
 • فولاد کربنی (Carbon Steel): فلنج‌های کور با بدنه از فولاد کربنی یکی از انتخاب‌های رایج هستند. فولاد کربنی به دلیل قیمت مناسب، مقاومت در برابر فشار و استحکام خوب، در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود.
 • فولاد ضد زنگ (Stainless Steel): در صنایعی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارند، فلنج‌های کور با بدنه از فولاد ضد زنگ (مانند فولاد آستنیتیک و فولاد دوفازی) استفاده می‌شوند. این جنس فلنج کور معمولاً در صنایع شیمیایی، پتروشیمی، غذایی و دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • آلیاژهای فولادی (Alloy Steel): آلیاژهای فولادی با ترکیبات مختلف از عناصر مانند کروم، مولیبدن و نیکل برای افزایش مقاومت در برابر فشار، حرارت و خوردگی استفاده می‌شوند. فلنج‌های کور با بدنه از آلیاژهای فولادی برای صنایعی مانند پتروشیمی، نیروگاهی و خطوط لوله استفاده می‌شوند.
 • آلومینیوم (Aluminium): فلنج‌های کور با بدنه از آلومینیوم به دلیل وزن سبک، مقاومت در برابر خوردگی و رسوبگذاری، هدایت حرارتی بالا و کارایی در برخی از برنامه‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

قیمت فلنج کور آهنی

جهت اطلاع از جزئیات فلنج کور پلی اتیلن و قیمت فلنج کور آهنی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

انواع-شیر-فشار-شکن-برنجی

شیر فشار شکن برنجی

عنوان محصول سایز PN شیر فشار شکن برنجی – 10 “ – 16 “ – 40 شیر فشار شکن جهت

انواع-شیر-صافی

شیر صافی

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر صافی – کلاس 150 2 الی 42 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به جدول توضیحات

انواع-شیر-فلکه-کشویی

شیر فلکه کشویی

عنوان محصول سایز کلاس PN شیر فلکه کشویی فولادی – کلاس 150 2 الی 10 اینچ (برای اطلاعات بیشتر به

لوگو-ولوسند-فوتر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 16 ، شماره 164

درباره ما

مجموعه ولوسند با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی ، همراه با مدیریتی پویا و تلاش کادر فنی باتجربه ، آمادگی خود را جهت واردات و تامین انواع تجهیزات صنایع گاز ، پتروشیمی ، نفت ، نیروگاه ها و کارخانجات صنعتی با گواهی معتبر EN10204-3.1 اعلام می دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ولوسند می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.